07:03 2018 Vasario 18
Vilnius-4°C
Tiesioginis eteris
  Maratono dalyviai su vaikų vežimėliais, nuotrauka išįvykio vietos

  Maratonas Vilniuje surinko bėgikus iš 56 pasaulio šalių

  © Sputnik/ Alexander Lipovets
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  26 0 0

  Daugiau nei 14 tūkstančių ilgųjų nuotolių bėgimo profesionalų ir mėgėjų šiandien dalyvavo Vilniaus maratone, kuris 14-ąjį kartą vyko Lietuvos sostinėje

  Vilnius, rugsėjo 10 — Sputnik, Aleksandr Lipovec.Tradiciniame Vilniaus maratone dalyvavo 56 pasaulio valstybių atstovai. Didžiausia delegacija atvyko iš Lenkijos (251 dalyvis), iš Latvijos atvyko 214 maratonų bėgikai, iš Didžiosios Britanijos – 118, iš Rusijos – 114 bėgikų.

  На трассе марафона
  © Sputnik/ Alexander Lipovets
  Maratono trasoje

  Profesionalai varžėsi tradiciniame maratono nuotolyje – 42 kilimetrų 192 metrų. Greičiausiai tarp vyrų jį įveikė sportininkas iš Baltarusijos Dmitrijus Grigorjevas. Maratono distanciją jis prabėgo per 2 valandas 26 minutes 58 sekundes. Antras atvyko Kaliningrado gyventojas Vasilijus Leminskis (2:28: 55), trečias finišavo lietuvis Andrius Jaksevičius (2:35: 21).

  Врачи скорой помощи грузят в автомобиль марафонца из Польши, которому стало плохо во время бега
  © Sputnik/ Alexander Lipovets
  Greitosios pagalbos gydytojai krauna į automobilį maratono dalyvį iš Lenkijos, kurio savijauta pablogėjo bėgimo metu

  Tarp moterų pirma finišavo ukrainietė Marija Chudak su rezultatu 2 valandos 48 minutės 58 sekundės. Antroje vietoje buvo Rusijos pilietė Elizaveta Pogudo (2:52: 26), trečioje vietoje – Baltarusijos sportininkė Alena Šumik (3:02: 42).

  Ilgųjų nuotolių bėgimo mėgėjams buvo pasiūlyta įveikti 10 ar 20 kilometrų distanciją. Šeimos komandos turėjo įveikti 4 kilometrų 200 metrų distanciją. Daugelis šeimų į startą išėjo net su vežimėliais, kuriuose kartu su tėvais ir motinomis važiavo kūdikiai.

  Kiekvienas įveikęs mėgėjų distanciją dalyvis gavo 2017 metų Vilniaus maratono dalyvio įsimintiną medalį.

  На трассе марафона Вильнюс-2017
  © Sputnik/ Alexander Lipovets
  Maratono dalyviai

  Maratonas ne visiems patiko. Bėgimo trasa buvo nutiesta Senamiesčio gatvėmis, ir tai sukelia priekaištavimų tarp senyvo amžiaus žmonių – jie sekmadieniais lanko bažnyčias, dauguma kurių yra miesto centre. Dėl maratono privažiavimas prie jų yra apribotas.

  Be to, buvo pakeisti keli viešojo transporto maršrutai, kuriais tikintieji sekmadieniais paprastai važiuoja į bažnyčias ir cerkves.

  Dar šia tema

  Ekskursija bėgant: įdomiausių Kauno maratono vietų dešimtukas
  Citadele Kauno maratonas: ne tik bėgimas, bet ir pramogos visai šeimai
  Vilniaus maratonas 2016
  Tegai:
  maratonas, Lietuva, Vilnius
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos