07:03 2018 Vasario 18
Vilnius-4°C
Tiesioginis eteris
  Protesto akcija prieš NATO, archyvinė nuotrauka

  Mitingo prieš NATO dalyviai sulaikyti Lietuvoje

  © Sputnik/ Владимир Песня
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  62974

  Į mitingą prieš NATO atvyko 20 žmonių iš Kauno, du sulaikė policija

  VILNIUS, rugsėjo 11 — Sputnik. Vilniuje buvo sulaikyti du protesto prieš NATO dalyviai, praneša "Vesti Kaliningrad".

  Protesto akcija prieš NATO priešais Lietuvos Seimą vyko rugsėjo 10 dieną. Šią dieną Seimas pradėjo 2017-ųjų rudens sesiją.

  Bado streikas prie Prezidento rūmų tęsiasi
  © Sputnik/ Alexander Lipovets

  Į akciją "Už Lietuvą be NATO" susirinko kairiųjų antifašistinių organizacijų atstovai iš Vilniaus, Kauno, Kėdainių ir Jonavos. Jų idėjas atspindėjo plakatų tekstai: "Mes už taiką! Mes prieš NATO!", "Mes reikalaujame ištirti auksinių šaukštų sukčiavimą!", "Lietuvos žmonėms reikia duonos, o ne tankų ir haubicų".

  Aikštėje prie Seimo taip pat susirinko visuomenininkų priešininkai, kurie šaukė "Abrams, Abrams!" (Lietuvoje dislokuotų amerikiečių tankų pavadinimai), taip pat "Vatnikai lauk iš Lietuvos!".

  Vėliau policijos pareigūnai, civilius drabužius vilkinčių žmonių įsakymu pradėjo antikarinės akcijos dalyvių sulaikymą. Buvo sulaikyti du dalyviai — Kauno žurnalistas Aras Sutkus ir Jonavos visuomenės veikėjas Andrius Lobovas. Juos nuvežė į policijos nuovadą.

  "Suėmimai sankcionuotoje akcijoje Lieutvoje — kažkas naujo.  Tokių veiksmų neprisimenu", — pateikia leidinys vieno iš dalyvių Giedriaus Grabausko žodžius.

  Piketuotojai ketina tęsti akciją iki rugsėjo 14 dienos. Jie vyks į Ukmergę, reikalauti demontuoti paminklą nusikaltėliui Juozui Krikštaponiui.

  Dar šia tema

  Bado streikas vyksta prie Prezidento rūmų Vilniuje
  Akcija "Kartu tarkime "Ačiū" JAV" Vilniuje vyko kukliai
  Tegai:
  protesto akcija, NATO, Vilnius
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos