07:05 2018 Vasario 18
Vilnius-4°C
Tiesioginis eteris
  Dalia Grybauskaitė ir Tomas Venclova, nuotrauka iš įvykio vietos

  Grybauskaitė įteikė Venclovai valstybės apdovanojimą

  © Фото: Робертас Дачкус
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  22 0 0

  80-mečio jubiliejaus proga prezidentė padėkojo jam už darbą kuriant Lietuvos ir pasaulio kultūrą, už aktyvią ir drąsią poziciją visuomeniniame gyvenime ir palinkėjo tvirtybės ir naujų kūrybinių atradimų

  VILNIUS, rugsėjo 11 — Sputnik. Šalies vadovė Dalia Grybauskaitė už ypatingus nuopelnus Lietuvos valstybei įteikė ordino "Už nuopelnus Lietuvai" Komandoro didįjį kryžių poetui, literatūros tyrinėtojui, vertėjui, profesoriui Tomui Venclovai, praneša prezidentės spaudos tarnyba.

  Grybauskaitės teigimu, laisva ir mąstanti Lietuva neatsiejama nuo Venclovos kūrybinės ir visuomeninės veiklos. 

  "Jūs nuosekliai ginate humanistines vertybes, stiprinate toleranciją ir kultūrų dialogą, tiesiate tiltus tarp tautų. Esate tarp iškiliausių Europos visuomenės ir kultūros kritikų. Jūsų laisva mintis apie žmogaus teises ir orumą, tautą ir visuomenę skamba kaip kamertonas, į kurį svarbu įsiklausyti", — rašoma šalies vadovės sveikinime. 

  Lietuvių poetas, vertėjas, literatūros tyrinėtojas, disidentas ir žmogaus teisių gynėjas Tomas Venclova rugsėjo 11-ąją švenčia 80-mečio jubiliejų. Venclova buvo pažįstamas su Ana Achmatova ir sutarė su Josifu Brodskiu, daug vertė į lietuvių kalbą rusų poetus; dabar dėsto slavų kalbas ir literatūrą Jeilio universitete (JAV).

  Даля Грибаускайте и Томас Венцлова
  Dalia Grybauskaitė ir Tomas Venclova

  2008 metais Sankt Peterburge, premijos "Baltijos žvaigždė" už humanitarinių santykių Baltijos regione plėtrą ir stiprinimą įteikimo metu Venclova pažymėjo, kad Peterburgas suvaidino didžiulį vaidmenį formuojant Lietuvos kultūrą ir sakė, kad "kokie bebūtų politiniai nesusipratimai terp mūsų šalių, yra didelė galia, kuri yra virš to".

  Ordinas "Už nuopelnus Lietuvai" buvo įkurtas 2002 metais pagerbti Lietuvos ir užsienio piliečiams už ypatingus nuopelnus Lietuvos labui įvairiose profesinės veiklos srityse.

  Ordinas turi penkis laipsnius, įskaitant Komandoro didįjį kryžių, ir ordino medalį.

  Dar šia tema

  Grybauskaitė įteikė Merkel valstybinį apdovanojimą
  Kultūros ministerija įteikė Nacionalines premijas
  Kultūros ministerija įteiks nacionalines premijas
  Tegai:
  apdovanojimas, Tomas Venclova, Dalia Grybauskaitė
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos