20:06 2019 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1130
 • RUB70.9699
  Uraganas Irma, archyvinė nuotrauka

  URM palaiko kontaktą su lietuviais, atsidūrusiais šalia "Irmos"

  © AP Photo/ Wilfredo Lee
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  18 0 0

  URM bei Lietuvos ambasados JAV, Prancūzijoje ir Nyderlanduose palaiko kontaktą su Šv. Martyno ir Šv. Bartolomėjaus salose esančiais Lietuvos piliečiais

  VILNIUS, rugsėjo 12 — Sputnik. Šios dienos duomenimis, nuo uragano "Irma" nukentėjusiose Šv. Martyno ir Šv. Bartolomėjaus salose Karibų jūroje yra septyni Lietuvos piliečiai, praneša Užsienio reikalų ministerijos spaudos tarnyba.

  URM kartu su Lietuvos ambasadomis JAV, Prancūzijoje ir Nyderlanduose palaiko kontaktą su šiais asmenimis ar jų artimaisiais, aktyviai bendrauja su atsakingomis institucijomis, ieškodami galimybių padėti esantiems nuo uragano nukentėjusiose teritorijose.

  Aktuali informacija apie padėtį ir saugumo rekomendacijos nuolat atnaujinamos "Keliauk saugiai" programėlėje ir ministerijos bei ambasadų Facebook paskyrose.

  Užsienio reikalų ministerija žinių apie nukentėjusius Lietuvos piliečius JAV Floridos valstijoje neturi.

  Primename, kad uraganas "Irma", judejęs JAV pakrantės link tiesiog sulygino su žeme pastatus keliose salose, įskaitant Antigiją, Barbudą, Šv. Martiną ir Šv. Bartolomėjų. Vėjo greitis viršijo 260 kilometrų per valandą, o gūsiai siekė 380 kilometrų per valandą. Iškrito trijų mėnesių kritulių norma. Jūros lygis padidėjo penkis metrus, bangos tuo metu siekė 12 metrų.

  Beveik visos salos liko be elektros. Pranešama apie potvynį ir Šv. Maryno prefektūros dalies ir gyventojų nuosavybės sunaikinimo, vėjas nuplėšė namų stogus.

  Dar šia tema

  Uragano "Irma" pasekmės plinta socialiniuose tinkluose
  Uraganas "Irma" skrenda į JAV — Trampas sukvietė posėdį
  Uragano "Irma" aukomis tapo 8 žmonės, evakuojami šimtai tūkstančių žmonių
  Tegai:
  uraganas "Irma", stichinės nelaimės, lietuviai, Užsienio reikalų ministerija (URM)

  Svarbiausios temos