13:08 2018 Gegužės 26
Vilnius+ 23°C
Tiesioginis eteris
 • USD1.1675
 • RUB72.4935
  Lietus, archyvinė nuotrauka

  Gruntinis vanduo tvindo vilniečių rūsius

  © AP Photo / Jens Meyer
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos nuostoliai dėl lietaus (17)
  26 0 0

  Centrinėje ir rytinėje Lietuvoje gruntinis vanduo yra gerokai pakilęs; Vilniaus pakraščių gyventojai jau skundžiasi, kad į jų rūsius teka vanduo

  VILNIUS, rugsėjo 13 — Sputnik. Gausūs lietūs rugpjūtį šalį tarsi padalijo į dvi dalis — gerokai drėgnesnė, nei įprasta, vasara buvo rytinėje dalyje, praneša Aplinkos ministerijos spaudos tarnyba.

  Rytinėje Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, rugpjūtį iškrito 95-180 milimetrų kritulių — apie tris kartus daugiau nei vakarinėje (35-85 milimetrų).

  Toks padalijimas akivaizdus ir po žeme. Kaip informavo Lietuvos geologijos tarnyba, vakarinėje šalies dalyje gruntinis vanduo nusekęs, jo žemiausių lygių zona pasiekta Akmenės-Telšių ruože.

  Centrinėje ir rytinėje Lietuvoje gruntinis vanduo yra gerokai pakilęs. Sostinės pakraščių gyventojai jau skundžiasi, kad į jų rūsius teka vanduo. Šalia sostinės esančiame Mickūnų stebėjimų poste jis yra pasiekęs aukščiausių lygių zoną — pakilęs 55 cantimetrais aukščiau, nei įprasta.

  Labiausiai požeminio vandens lygis pakilo, palyginti su rugpjūčio mėnesio vidutiniu lygiu, Raseinių (110 cantimetrų), Dūkšto (83 cm), Panevėžio (53 cm) ir Buivydžių (47 cm) postuose.

  Temos:
  Lietuvos nuostoliai dėl lietaus (17)

  Dar šia tema

  Liūties padarinių likvidavimas Vilniui kainuos 15 tūkst eurų
  Dėl liūties Vilniuje sutriko siurblinės darbas ir į Nerį plūdo nuotekos
  Tegai:
  lietus, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos