13:33 2020 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  83

  Nuo 2017-ųjų liepos 1-osios įsigaliojus naujajam Darbo kodeksui, darbdaviai minimalią mėnesinę algą gali mokėti tik už nekvalifikuotą darbą

  VILNIUS, rugsėjo 14 — Sputnik. 2017-ųjų liepą, jau įsigaliojus naujajam Darbo kodeksui, net 31 926 kvalifikuoti darbuotojai gavo minimaliąją mėnesinę algą, pranešė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos spaudos tarnyba.

  Šiuos duomenis pateikė Valstybinio socialinio draudimo fondas.

  Primename, kad nuo 2017-ųjų liepos 1-osios įsigaliojus naujajam Darbo kodeksui, darbdaviai minimalią mėnesinę algą gali mokėti tik už nekvalifikuotą darbą.

  Pagal Darbo kodeksą nekvalifikuotas darbas — tai darbas, kuriam atlikti nekeliami jokie specialūs kvalifikacinių įgūdžių ar profesinių gebėjimų reikalavimai. Kilus neaiškumams dėl pareigybės ar darbo priskyrimo kvalifikuotam ar nekvalifikuotam darbui galima naudotis ūkio ministro patvirtintu profesijų klasifikatoriumi, kuriame išvardinti nekvalifikuotų darbuotojų profesijų pavadinimai.

  Klasifikatoriuje taip pat išvardintos jiems būdingos funkcijos. Anot jo, nekvalifikuoti darbininkai atlieka paprastas ir pasikartojančias užduotis, kurioms atlikti dažniausiai reikia rankinio naudojimo įrankių ir fizinės jėgos. Daugumai šios grupės profesijų reikia pradinio išsilavinimo, kai kuriems darbams gali prireikti neilgo mokymo darbo vietoje. Profesijų pavyzdžiai: kambarinė, automobilių plovėjas, pakuotojas, krovikas, prekybos salės darbuotojas, virtuvės darbininkas, sargas.

  Darbuotojai, kurie dirba kvalifikuotą darbą ir gauna minimaliąją mėnesinę algą gali kreiptis į Valstybinę darbo inspekciją dėl Darbo kodekso nuostatų pažeidimo ir/arba į Darbo ginčų komisijas, veikiančias prie Valstybinės darbo inspekcijos teritorinių skyrių, dėl teisingo darbo užmokesčio nustatymo ir skirtumo išmokėjimo.

  Dar šia tema

  Lietuvoje 300 eurų per mėnesį dažniau gauna paslaugų įmonių darbuotojai
  Nuo liepos nedarbo išmokos sieks iki 600 eurų
  Nuo liepos darželių auklėtojų atlyginimai sieks daugiau nei 600 eurų
  "Sodra": žmonės šiemet gavo didesnes algas, nors to nepajuto
  Tegai:
  kvalifikuoti darbuotojai, minimali mėnesinė alga (MMA), Darbo kodeksas, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Lietuva

  Svarbiausios temos