16:33 2018 Gegužės 27
Vilnius+ 25°C
Tiesioginis eteris
 • USD1.1675
 • RUB72.4935
  Uraganas Irma, archyvinė nuotrauka

  Lietuvos piliečiai gelbėjami nuo uragano "Irma"

  © AP Photo/ Wilfredo Lee
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  13 0 0

  Nuo uragano "Irma" nukentėjusiose Šv. Martyno ir Šv. Bartolomėjaus salose Karibų jūroje tebelieka penki Lietuvos piliečiai

  VILNIUS, rugsėjo 15 — Sputnik. Du Lietuvos piliečiai evakuoti iš nuo uragano "Irma" nukentėjusios Šv. Martyno salos, praneša Užsienio reikalų ministerijos spaudos tarnyba.

  Evakuacija vyko bendradarbiaujant su Ispanijos URM krizių centru. Vienas Lietuvos pilietis grįžo į Vilnių, kitas — į Londoną.

  Ansčiau URM pranešė, kad nuo uragano "Irma" nukentėjusiose Šv. Martyno ir Šv. Bartolomėjaus salose Karibų jūroje buvo septyni Lietuvos piliečiai.

  URM kartu su Lietuvos ambasadomis JAV, Prancūzijoje ir Nyderlanduose palaiko kontaktą su šiais asmenimis ar jų artimaisiais, aktyviai bendrauja su atsakingomis institucijomis, ieškodami galimybių padėti esantiems nuo uragano nukentėjusiose teritorijose.

  Aktuali informacija apie padėtį ir saugumo rekomendacijos nuolat atnaujinamos "Keliauk saugiai" programėlėje ir ministerijos bei ambasadų Facebook paskyrose.

  Primename, kad uraganas "Irma", judejęs JAV pakrantės link tiesiog sulygino su žeme pastatus keliose salose, įskaitant Antigiją, Barbudą, Šv. Martiną ir Šv. Bartolomėjų. Vėjo greitis viršijo 260 kilometrų per valandą, o gūsiai siekė 380 kilometrų per valandą. Iškrito trijų mėnesių kritulių norma. Jūros lygis padidėjo penkis metrus, bangos tuo metu siekė 12 metrų.

  Beveik visos salos liko be elektros. Pranešama apie potvynį ir Šv. Maryno prefektūros dalies ir gyventojų nuosavybės sunaikinimo, vėjas nuplėšė namų stogus.

  Dar šia tema

  Uraganas "Irma" silpnėja
  Uragano "Irma" pasekmės plinta socialiniuose tinkluose
  Uraganas "Irma" skrenda į JAV — Trampas sukvietė posėdį
  Uragano "Irma" aukomis tapo 8 žmonės, evakuojami šimtai tūkstančių žmonių
  Tegai:
  uraganas "Irma", stichinės nelaimės, lietuviai, Karibų jūra
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos