16:34 2018 Gegužės 27
Vilnius+ 25°C
Tiesioginis eteris
 • USD1.1675
 • RUB72.4935
  Namas, archyvinė nuotrauka

  Įsigijant būstą svarbiausia lietuviams išlieka jo kaina

  © Sputnik / Александр Липовец
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  13 0 0

  Naują būstą ketinantys įsigyti didžiųjų miestų gyventojai labiausiai nuogąstauja dėl prastos namo ar buto statybos kokybės, galimų užslėptų trūkumų ar būsto pirkimo sąlygose nuslėptų aspektų

  VILNIUS, rugsėjo 16 — Sputnik. Trečdalis Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos gyventojų ketina arba nori įsigyti naują būstą, kas antras iš jų dairytųsi buto naujos statybos daugiabutyje, praneša "Swedbank" spaudos tarnyba.

  Kaip rodo "Swedbank" Finansų instituto užsakymu atliktas gyventojų nuomonės tyrimas, dalis šių gyventojų turės galimybių savo planus įgyvendinti — dėl spartaus atlyginimų didėjimo, sulėtėjusio butų kainų augimo bei stabiliai žemų palūkanų būsto įperkamumas šalies didmiesčiuose išlieka aukštas.

  Šalies didmiesčių Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos gyventojų nuomonės tyrimas atskleidė, kad artimiausiu metu būstą įsigyti ketina arba nori trečdalis respondentų (34%). Kas antras iš jų norėtų buto naujos statybos daugiabutyje (49%), ketvirtadalis (26%) gyventojų ketina įsigyti būstą senos statybos daugiabutyje, dar 12% norėtų persikraustyti į kotedžą, 11% — nuosavą namą.

  Naują būstą ketinantys įsigyti didžiųjų miestų gyventojai labiausiai nuogąstauja dėl prastos namo ar buto statybos kokybės, galimų užslėptų trūkumų ar būsto pirkimo sąlygose nuslėptų aspektų.

  77% apklaustųjų nurodė, kad priimtina būsto kaina yra svarbiausias veiksnys priimant sprendimą dėl būsto pirkimo.Toliau rikiuojasi žemos paskolų palūkanos, stabilios darbo perspektyvos ir pakankamos santaupos pradiniam būsto paskolos įnašui.

  Net pusė visų apklaustųjų (52%) mano, kad nekilnojamojo turto kainos per artimiausius metus nesikeis, ketvirtadalis (24%) galvoja, kad didės, bet ne daugiau kaip dešimtadaliu, kas dešimtas (11%) apklaustasis tiki, kad kainos augs daugiau nei dešimtadaliu.

  Antrąjį ir trečiąjį 2017-ųjų ketvirčiais visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose vėl pradėjo didėti nuomos kaina. Dėl to išaugo ir nuomos kainos rodiklis, rodantis, kokią buto vertės dalį sudaro metinės jo nuomos pajamos.

  Dar šia tema

  Bankai: būsto paskolų sąlygos nesikeis, o vartojimo kreditų — šiek tiek švelnės
  "Swedbank": lietuviai aktyviai ima paskolas būstui
  Naują būsto paskolų "burbulą" išpučia nykstantis kaimas
  Apklausa: lietuviai dažniau perka būstą nuomos tikslais už asmenines lėšas
  Lietuviai dažniausiai ima paskolas būstui
  Tegai:
  būsto statyba, būstas, apklausa, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos