01:23 2020 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1085
 • RUB68.2075
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  120

  Minint Dieną be automobilio vairuotojai galės pasinaudoti savo pažymėjimu kaip viešojo transporto bilietėliu, be to, sostinėje vyks renginiai, dėl kurių dalis Gedimino prospekto bus uždaryta

  VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. Rugsėjo 22-ąją, Dienos be automobilio proga, Vilniaus savivaldybė vienai dienai vilniečiams ir miesto svečiams dovanoja dalį Gedimino prospekto, kuri bus skirta tik pėstiesiems ir dviratininkams, praneša savivaldybės spaudos tarnyba.

  Tuo tarpu vairuojantieji automobilius bus kviečiami palikti savo transporto priemones namie, o tądien nemokamai keliauti sostinės autobusais ir troleibusais — užteks tik turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą.

  Šią dieną transporto priemonių šurmulį netruks pakeisti miestiečių klegesys. Viena pagrindinių Vilniaus gatvių Dieną be automobilio taps tikra pramogų oaze, kurioje bus galima ne tik žaisti įvairius žaidimus, bet ir tiesiog smagiai praleisti laiką draugų būryje.

  Dalis Gedimino prospekto — tik pėstiesiems ir dviratininkams

  Penktadienį nuo 07:00 iki 19:00 bus uždaryta Gedimino prospekto atkarpa tarp Vilniaus gatvės ir Vrublevskio-Šventaragio gatvių sankryžos. Visoje šioje atkarpoje bus draudžiamas transporto eismas, ir čia kviečiami užsukti tie, kurie tądien automobilius paliks prie namų ir keliaus dviračiu, viešuoju transportu ar tiesiog pėsčiomis.

  Savo miklumą ir budrumą kiekvienas galės patikrinti žaisdamas stalo tenisą ar stalo futbolą. Savo jėgas ir azartą bus galima išmėginti didžiuliame batutų kliūčių ruože ir mega stalo futbole.

  Tuo tarpu Kudirkos aikštėje vyks intuityvaus šokio ir emocijų paleidimo treniruotė, kurią ves "Studija Atvira" saviugdos trenerė Patricija. Treniruotės metu kiekvienas bus kviečiamas trumpam atsiriboti, atsipalaiduoti ir paleisti kūną į visišką laisvę.

  Dienos be automobilio pramogas vainikuos visus riedučių entuziastus vienijantis renginys "Vilniaus naktinis riedėjimas". Prie antrąkart organizuojamo naktinio riedėjimo kviečiamas prisijungti kiekvienas, norintis pasižvalgyti po galbūt dar neatrastą naktinį Vilnių.

  Diena be automobilio minima ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Daugiau nei 20 metų visų pasaulio šalių sostinių ir kitų miestų gyventojai kviečiami palikti savo automobilius garažuose, stovėjimo aikštelėse ir vykti į darbą bei kitas vietas ekologiškai — viešuoju transportu, dviračiu ar pėsčiomis.

  Dar šia tema

  Lietuvos keliuose antrą kartą vyks akcija "Dieną be žuvusiųjų keliuose"
  Dviratis pavojingesnis už automobilį
  Kauniečiai viešuoju transportu gali nemokamai vežtis dviračius
  Iš Vilniaus į Kauną dviratį galima vežtis nemokamai
  Tegai:
  dviratininkai, Gedimino prospektas, renginiai, pėstieji, Diena be automobilio, Vilnius

  Svarbiausios temos