09:23 2020 Spalio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1727
 • RUB92.3025
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos nuostoliai dėl lietaus (18)
  115

  Dėl didelių liūčių Lietuvos ūkininkai nesugebėjo įvykdyti visų įsipareigojimų, todėl dabar kenčia nuo sukeltų nuostolių, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai gali suteikti pažymas apie "force majeure" aplinkybes

  VILNIUS, rugsėjo 22 — Sputnik. Ūkininkai, patyrę nuostolių dėl didelio kritulių kiekio ir negalintys vykdyti įsipareigojimų partneriams, gali kreiptis į teritorinius prekybos, pramonės ir amatų rūmus, kurie išduoda  nenugalimos jėgos aplinkybes liudijančias pažymas, praneša Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai.

  Šios force majeure pažymos gali būti šalių panaudotos kaip įrodymas dėl sutartinių įsipareigojimų vykdymo ar civilinės atsakomybės taikymo.

  "Rūmai, išduodami pažymą dėl nenugalimos jėgos, įsitikina ne tik tam tikrų faktinių aplinkybių egzistavimu, bet ir įvertina, ar būtent šios aplinkybės lėmė sutarties nevykdymą, ar, pvzyzdžiui, ūkininkas galėjo numatyti atitinkamą aplinkybę ir jos poveikį sutartinių prievolių vykdymui, ar negalėjo išvengti ar nugalėti kliūties ar poveikio", — pažymi Rūmų advokatė Jūratė Radzevičienė.

  Ūkininkas, norintis gauti pažymą, per protingą terminą nuo nenugalimos jėgos (force majeure) aplinkybių atsiradimo pradžios, per kurį būtų neišnykę įrodymai, kuriais remiantis būtų galima nustatyti force majeure buvimo faktą, privalo pateikti šiuos dokumentus:

  prašymą rūmų generaliniam direktoriui;

  sutarties ir jos lydimųjų dokumentų, pagal kuriuos asmuo dėl force majeure aplinkybių neįvykdė savo įsipareigojimų, kopijas;

  kompetentingų institucijų išduotų dokumentų, įrodančių egzistavimą tam tikrų faktinių aplinkybių, iš kurių galima spręsti apie force majeure aplinkybių egzistavimą, kopijas;

  dokumentų, patvirtinančių, kad asmuo per protingą terminą pranešė apie nenugalimos jėgos aplinkybių egzistavimą kitai sutarties šaliai, kopijas;

  kitų dokumentų, pagrindžiančių nenugalimos jėgos aplinkybių egzistavimą, kopijas.

  Pažymos išduodamos per 20 dienų. Tačiau išdavimo terminas visada priklauso nuo to, ar tvarkingai pateikti visi dokumentai ir reikalingos kopijos, ar laiku į rūmų užklausas atsako kitos institucijos, savivaldybių administracijos, kurių indėlis taip pat labai svarbus, skelbiant ekstremalią situaciją rajonuose.

  Pažymos išduodamos sumokėjus žyminį mokestį, kuris Vilniaus Rūmuose šiuo metu siekia 200 eurų.

  Rūmai primena, kad force majeure  pažymas nustatyta tvarka išduoda visi pagal veiklos teritorijas veikiantys prekybos, pramonės ir amatų rūmai — Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių.

  Temos:
  Lietuvos nuostoliai dėl lietaus (18)

  Dar šia tema

  Liūties padarinių likvidavimas Vilniui kainuos 15 tūkst eurų
  Dėl liūties Vilniuje sutriko siurblinės darbas ir į Nerį plūdo nuotekos
  Tegai:
  force majeure, liūtis, nuostoliai, ūkininkai, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai

  Svarbiausios temos