20:41 2021 Kovo 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  251

  Antradienį prezidentė duos startą pasaulyje išpopuliarėjusiai lietuvių sukurtai platformai "Trafi", kuri jau pritraukė daugiau nei 14 milijonų eurų investicijų

  VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. Lietuvoje pradeda veikti visame pasaulyje išpopuliarėjusi lietuvių startuolių mobilioji programėlė "Trafi". Antradienį, rugsėjo 26-ąją Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė duos startą atnaujintos transporto platformos "Trafi" veiklai Lietuvoje, praneša Prezidentūros kanceliarija.

  Platforma "Trafi" — moderniausias miesto transporto projektas, sujungiantis viešąjį transportą, pavėžėjimo ir automobilių dalijimosi paslaugas. Šis projektas yra  vienas sėkmingiausių šalies startuolių. Iki šiol "Trafi" veiklai tobulinti ir plėsti pritraukta per 14 milijonų JAV dolerių investicijų, įmonės sukurtais produktais naudojasi daugiau kaip keturi milijonai žmonių Latvijoje, Estijoje, Turkijoje, Brazilijoje, Indonezijoje ir kitose šalyse.

  Naujoji "Trafi" platforma — tai išskirtinis visas transporto paslaugas į vieną sujungiantis įrankis mobiliajame telefone. Viešojo transporto naudotojai vienu mygtuko paspaudimu gauna greičiausius ir patogiausius maršrutus kelionei autobusu, troleibusu ar oranžiniu dviračiu. Norintieji keliauti greičiau naudodamiesi platforma galės pasirinkti pavėžėjimo ar taksi paslaugas. Mėgstantys patys vairuoti vartotojai čia pat galės naudotis automobilių dalijimosi paslaugomis "City Bee" ar "Spark".

  Daugiau kaip pusė "Trafi" darbuotojų yra parvykę iš užsienio.

  Šių metų birželio pabaigoje Europos Komisija pripažino Lietuvą sparčiausiai augančia novatore. Lietuvos inovacinės veiklos augimas 2016 metais, palyginti su 2010 metais, buvo sparčiausias ir sudarė 21%. Lietuvos inovacijų sistema sąlyginai stipria laikoma inovacijoms palankiose aplinkos, žmogiškųjų išteklių bei verslo ir mokslo bendradarbiavimo srityse, o pardavimų poveikio, patrauklių mokslinių tyrimų ir intelektinio turto srityse inovacijų sistema yra sąlyginai silpna. Statistikos departamento duomenimis, pernai privačios investicijos į mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą (MTEP) Lietuvoje sudarė tik 0,24% BVP, tuo tarpu ES vidurkis siekė 1,29% BVP.

  Dar šia tema

  Mobilioji programėlė FLIO teikia visą oro uoste reikalingą informaciją
  Emocinė pagalba po ranka: nemokama mobilioji programėlė "Pagalba sau"
  Nauja "Uber" funkcija Vilniuje: vairuotojai ir keleiviai keliaus viena kryptimi
  Tegai:
  miesto transportas, mobilioji programėlė, viešasis transportas, kelionės, Trafi

  Svarbiausios temos