10:20 2020 Rugpjūčio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  2030

  Seimas pirmajame skaityme pritarė pataisoms, pagal kurias dirbantieji seneliai galės gauti apmokomas vaiko priežiūros atostogas

  VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. Seimas svarsto siūlymą, kad išeiti vaiko priežiūros atostogų gaudami „Sodros" išmokas galėtų dirbantys seneliai, praneša baltnews.lt su nuoroda į Seimo kanceliarijos dokumentus.

  Šias pataisas inicijavo konservatorė Monika Mavickienė. Anot jos, pataisos sudarytų palankias sąlygas jauniems tėvams grįžti į darbą greičiau nei po dvejų metų.

  Tačiau Navickienė pabrėžė, kad į apmokamas vaiko priežiūros atostogas galėtų pretenduoti tik dirbantieji seneliai.
  Konservatorė tvirtino, kad į darbo rinką grįžti norinčioms šeimoms būtų „geriau sutarus vaikus palikti dirbantiems seneliams negu samdomai auklei, nes tas šeiminis ryšys liktų tvirtesnis".

  Savo ruožtu Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas socialdemokratas Algirdas Sysas komentuodamas pataisą ironizavo, kad tokia pataisa būtų pagyvenusių žmonių diskriminacija, nes "pirma reikėjo užauginti savo vaikus, o dabar dar reikės užauginti ir anūkus".

  Sergančius anūkus prižiūrintys seneliai galės gauti ligos išmokas >>

  Anot jo vaiko priežiūros, ligos ir motinystės draudimas yra nesubalansuotas, nes pajamos yra žymiai mažesnės nei išlaidos.

  "Kadangi visi kalba, kad labai nori grįžti į rinką, tikrai reikia palaikyti idėją trumpinti vaiko priežiūros atostogas, daryti taip, kaip Skandinavijoje, kad pasirinktinai tėvas ir mama po keturis mėnesius pasirinktinai. Tada mes būsime europiečiais, todėl aš tikrai negaliu pritarti šiam siūlymui", — sakė Sysas.

  Šiuo metu vaiko priežiūros išmoka siekia 100% buvusio atlyginimo dydžio, jei atostogų einama vieneriems metams, o imant dvejų metų vaiko priežiūros atostogas — 70% ir 40% atlyginimo dydžio atitinkamai pirmaisiais ir antraisiais metais.

  Dar šia tema

  Seimo komitetas nedidins mokamų vaiko priežiūros atostogų termino
  Šiemet vaiko išmokas tėvai gaus anksčiau
  Tegai:
  vaiko priežiūros atostogos, anūkai, seneliai, vaiko išmoka, pataisos

  Svarbiausios temos