17:17 2021 Gegužės 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (272)
  156

  Kaunas naudoja netradicines ir kūrybingas priemones pėsčiųjų saugumui padidinti — 3D piešiniai pėsčiųjų perėjų prieigoje

  VILNIUS, rugsėjo 26 — Sputnik. Kaune dešimt pavojingų pėsčiųjų perėjų prieigų papuošė tikrovišku 3D piešiniu, praneša miesto savivaldybės spaudos tarnyba.

  Piešinyje vaizduojama ramiai per perėją einanti ančių šeimyna, tarsi primindama, kad šioje vietoje nėra kur skubėti.

  3D картинки перед пешеходными переходами в Каунасе
  © Photo : kaunas.lt
  3D piešinys pėsčiųjų perėjų prieigoje

  Anot Kauno vicemero Povilo Mačiulio, netradiciniai ir netikėti sprendimai dažnai būna kur kas efektyvesni už įprastas priemones.

  "Šie piešiniai atsirado ties pėsčiųjų perėjomis, esančiomis prie vaikų darželių ir mokyklų. Tikiu, kad tai padės vaikams formuoti įprotį prieš žengiant į gatvę neskubėti ir būti labai atsargiems", — sakė miesto vicemeras.

  Menininkas Saulius Gudelevičius sukūrė 3D gatvės meno piešinius, kurie atrodo itin tikroviškai, jei žiūrėti į juos tik tam tikru kampu. Žiūrėjimo taškas, iš kurio geriausiai atsikleidžia piešinio efektas, yra pažymėtas ties kiekviena perėja.  

  Piešiniai papuošė perėjų prieigas Kovo 11-osios, P. Lukšio, Baltijos gatvėse, Šiaurės, A. Juozapavičiaus, V. Krėvės prospektuose, Raudondvario plente, Neries krantinėje.

  3D картинки перед пешеходными переходами в Каунасе
  © Photo : kaunas.lt
  Žmonės atnaujintame pėsčiųjų perėjoje

  "Tai mano pirmasis darbas, kuris turi ne tik estetinę funkciją. Neabejoju, kad ši priemonė pasiteisins. Dar piešimo procese žmonės sustojo apžiūrinėjo, girdėjau tik gerus atsiliepimus", — pasakojo dailininkas.

  Kauno miesto savivaldybė nuolat ieško įvairių sprendimų, kurios didintų visų eismo dalyvių saugumą kelyje. Šių metų pavasarį 26 pavojingiausių miesto pėsčiųjų perėjų prieigose buvo dažais išpurkštos 52 trumpos interneto komentatorių citatos, nukreiptos į pėsčiuosius.

  Новинка: цитаты на улицах Каунаса научат пешеходов внимательности
  Pėstysis gali kirsti gatvę tik tada, kuomet įsitikina, jog saugu

  Kitas sprendimas — trys avarijose sumaitoti automobiliai  kelioms savaitėms buvo sugrįžę į Kauno miesto gatves primindamos vairuotojams apie itin trapią ribą tarp saugaus ir pavojingo sau ir kitiems eismo dalyviams elgesio.

  14 ypatingai pavojingų pėsčiųjų perėjų Kaune šiais metais jau įrengti šviesoforai. Iki 2017-ųjų pabaigos planuojama įrengti naujų arba rekonstruoti ir saugesnėmis paversti daugiau nei 30 reguliuojamų pėsčiųjų perėjų bei sankryžų.

  Be to, dažnomis eismo nelaimėmis pasižyminčioje Kovo 11-osios gatvėje pritaikyta unikali technologija. Ties Taikos prospekto žiedu ir "Girstučio" kultūros centru esančiose pėsčiųjų perėjose įrengtos specialios kameros, fiksuojančios pėsčiuosius. Kamerų siunčiamas signalas perduodamas į gatvėje ir pėsčiųjų perėją žyminčiuose kelio ženkluose įrengtas LED sistemas.

  Šiais metais iki rugsėjo vidurio Kaune įvyko 103 eismo įvykiai, kurių metu  nukentėjo 110 pėsčiųjų, iš jų 1 žuvo.

  Temos:
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (272)

  Dar šia tema

  Kaunas pirmauja šalyje pagal išmaniųjų klasių skaičių
  Kauno gyventojai pabandė save kino kūrėjų vaidmenyje
  Kaune bus pasodinti 700 naujų medžių už 414 tūkst eurų
  Kaunas tampa vis draugiškesnis keturkojams draugams
  Tegai:
  pėsčiųjų perėjos, saugumas, Kaunas

  Svarbiausios temos