03:29 2019 Rugsėjo 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1030
 • RUB70.3933
  Vaikų centras, archyvinė nuotrauka

  Valstybė nutraukė 5 vaikų centrų finansavimą dėl sutarčių pažeidimo

  © Фото: pixabay.com
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Švietimas Lietuvoje (150)
  15 0 0

  Valstybė įtarė, kad penki centrai, skirti teikti nestacionarias dienos socialinės priežiūros paslaugas vaikams ir jų šeimoms, neracionaliai naudojo teikiamą finansavimą

  VILNIUS, rugsėjo 27 — Sputnik. Valstybė nutraukė penkių nestacionarias dienos socialinės priežiūros paslaugas vaikams ir jų šeimoms teikiančių centrų finansavimą, pranešė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos spaudos tarnyba.

  Socialinių paslaugų priežiūros departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atliko valstybės biudžeto lėšomis finansuojamų Visuomeninės organizacijos "Vaikai — visuomenės dalis" vykdomų projektų "Vaikų dienos centras "Ateik ir dalyvauk", "Radviliškio vaikų dienos centras", "Sedos vaikų dienos centras", "Bartkuškio vaikų dienos centras", "Pirmojo Alytaus vaikų dienos centras", skirtų teikti nestacionarias dienos socialinės priežiūros paslaugas vaikams ir jų šeimoms, vertinimus ir nusprendė dėl esminių sutarties punktų pažeidimų nutraukti projektų finansavimą 2017 metams.

  Atlikus veiklos vertinimus, nustatytas aplaidus buhalterinės apskaitos ir kitų dokumentų organizacijoje tvarkymas, netinkamai ir ne pagal paskirtį naudotos lėšos, neužtikrinama projektų vykdymo kokybė.

  Taip pat siekdama gauti finansavimą 2017 metams Visuomeninė organizacija "Vaikai — visuomenės dalis" pateikė klaidinančią ir melagingą informaciją apie mokesčių ar socialinio draudimo įmokų mokėjimų įsipareigojimus. Nutraukus sutartį, visos lėšos privalės būti grąžintos į valstybės biudžetą.

  Socialinių paslaugų priežiūros departamentas yra raštu kreipęsis į savivaldybių, kurių teritorijoje dirba Visuomeninės organizacijos "Vaikai — visuomenės dalis" vaikų dienos centrai, administracijas. Vilniaus miesto, Širvintų, Alytaus ir Radviliškio rajonų savivaldybių administracijų atsakingi skyriai nurodė, kad užtikrintų arba ieškotų galimybių, kaip užtikrinti dienos socialinės priežiūros paslaugų teikimą.

  Temos:
  Švietimas Lietuvoje (150)

  Dar šia tema

  Valstybė siūlo tradiciniams amatų centrams iki 90% projekto išlaidų finansavimą
  Sostinės merija draudžia iš darželinukų tėvų rinkti pinigus
  Tegai:
  vaikų centrai, finansavimas, laisvalaikis

  Svarbiausios temos