04:26 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2151
 • RUB90.8441
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  206

  Seimas priėmė Vaikų išlaikymo fondo įstatymą, kurio valstybė įsipareigoja garantuoti vaiko išlaikymą

  VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. Ketvirtadienį Seimas priėmė naują Vaiko išlaikymo fondo įstatymo redakciją. 107 parlamentarai vieningai nubalsavo už valstybės įsipareigojimus garantuoti vaiko išlaikymą, kai yra šiame įstatyme nustatytos sąlygos, vykdymą ir valstybės mokamų išmokų, skirtų vaikams išlaikyti, administravimo pagrindus, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Įstatyme įtvirtinta, kad išmokas administruos Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir jos paskirta Valstybinio socialinio draudimo fondo administravimo įstaiga.

  Išmokų administratorius skirs ir mokės išmokas, lygias teismo sprendimu arba teismo patvirtinta vaiko išlaikymo sutartimi nustatytam vaiko išlaikymo lėšų dydžiui. Jei vaikas gaus dalį teismo sprendimu arba teismo patvirtinta vaiko išlaikymo sutartimi nustatyto vaiko išlaikymo lėšų, išmokų administratorius skirs ir mokės teismo sprendimu arba teismo patvirtinta vaiko išlaikymo sutartimi nustatytos ir skolininko mokamos sumos skirtumą.

  Seimas padidino maksimalų išmokos dydį. Nustatyta, kad išmoka vienam vaikui per mėnesį negalės būti didesnė negu 1,8 bazinės socialinės išmokos dydžio (68,4 euro), galiojusio mėnesį, už kurį mokama išmoka.

  Išmokos bus mokamos iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai skirtų valstybės biudžeto asignavimų, iš administratoriaus atgautų atitinkamai iš skolininko ar pareiškėjo išmokų sumų, iš apskaičiuotų ir išieškotų delspinigių už išmokų administratoriaus išmokėtas ir skolininko negrąžintas išmokas.

  Įstatyme įtvirtinta, kad išmokų administratorius, šio įstatymo nustatyta tvarka mokantis išmokas, nuo išmokos išmokėjimo momento įgis teisę išieškoti iš skolininko išmokėtas išmokas ir nustatyto dydžio delspinigius už kiekvieną įsiskolinimo dieną, skaičiuojamus nuo negrąžintos įsiskolinimo sumos. Išmokų administratorius pradės skaičiuoti delspinigius kitą dieną po išmokų išmokėjimo ir baigs skaičiuoti išmokėtų išmokų grąžinimo dieną įskaitytinai. Delspinigiai negalės būti skaičiuojami ilgiau kaip 180 dienų po išmokų išmokėjimo dienos.

  Alimentų skolininkai galės netekti vairuotojo pažymėjimo >>

  Teisę į išmokas turės vaikai Lietuvos piliečiai, asmenys be pilietybės arba užsieniečiai, nuolat gyvenantys Lietuvoje bei vaikai, ilgiau kaip mėnesį negaunantys vaiko išlaikymo lėšų ar gaunantys tik dalį vaiko išlaikymo lėšų.

  Taip pat nustatyta, kad prašymą dėl išmokų teikiantis pareiškėjas turi būti Lietuvos Respublikos pilietis, asmuo be pilietybės arba užsienietis, nuolat gyvenantis Lietuvoje.

  Dar šia tema

  Lietuvoje seneliai galės gauti vaiko priežiūros atostogas
  Tėvai gali kontroliuoti vaikų maitinimą ugdymo įstaigose
  Kas dešimtas vaikas atsisako dalyvauti mokyklos renginiuose
  Lietuvoje pastebėta tėvų dėmesio stoka vaikų finansiniams klausimams šeimoje
  Tegai:
  valstybės biudžetas, alimentai, vaikai

  Svarbiausios temos