16:48 2019 Rugpjūčio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1103
 • RUB74.2984
  Medikamentai, archyvinė nuotrauka

  Uždaryta daugiau kaip 3,5 tūkst svetainių, prekiavusių klastotais medikamentais

  © Фото: pixabay.com
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  21 0 0

  Tarptautinės operacijos metu buvo sulaikyta 25 milijonų vienetų nelegalių ir galimai klastotų medikamentų, kurių preliminari vertė — daugiau nei 51 milijonas dolerių

  VILNIUS, rugsėjo 29 — Sputnik. Lietuvos muitinės pareigūnai dalyvavo tarptautinėje operacijoje, skirtoje kovai su nelegalia medikamentų ir galimai klastotos medicinos įrangos bei priemonių prekyba internetu, praneša Muitinės spaudos tarnyba.

  Operaciją organizavo INTERPOL, Pasaulinė muitinių organizacija ir EUROPOL. Joje dalyvavo muitinės, policijos, sveikatos apsaugos ir vaistų kontrolės institucijų (iš viso 197 institucijos) atstovai iš 123 pasaulio šalių.

  Tarptautinės operacijos metu buvo sulaikyta 25 milijonų vienetų nelegalių ir galimai klastotų medikamentų, kurių preliminari vertė — daugiau nei 51 milijonas dolerių.

  Taip pat buvo sustabdytas 3 584 interneto svetainių, prekiaujančių draudžiamais, galimai klastotais ir nelicencijuotais medikamentais, veikimas.

  Pradėti 1 058 tyrimai, visame pasaulyje sulaikyta 400 asmenų, kurie gabeno galimai žmonių sveikatai pavojingus medikamentus ir/arba vykdė nelegalią prekybą jais internetu.

  Pasak Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos atstovų, įsigyjant vaistus neteisėtose svetainėse yra didelė tikimybė įsigyti falsifikuotų vaistų, pagamintų neaišku kur, kokiomis sąlygomis ir iš ko. Tokiuose vaistuose gali nebūti nurodytos veikliosios medžiagos arba jų gali būti per mažai, kad vaistas būtų veiksmingas.

  Gali būti ir taip, jog vaistas yra pagamintas teisėto vaistų gamintojo, bet jis kažkokiais kelias pakliūna į neteisėtą platinimo grandinę, būna netinkamai laikytas ir gabentas, pasibaigusiu tinkamumo vartoti terminu arba net perpakuotas į kitas pakuotes, ant kurių užrašomi nauji tinkamumo vartoti terminai.

  Savaitę trukusios tarptautinės operacijos, vykusios rugsėjo 12-19 dienomis, metu sulaikytų nelegalių arba klastotų prekių spektras itin platus — skausmą malšinantys, nervų sistemą veikiantys vaistai, medikamentai, naudojami svoriui mažinti, esant erekcijos sutrikimams, sergant epilepsija ir taip toliau.

  Be medikamentų, operacijoje dalyvavę pareigūnai visame pasaulyje taip pat sulaikė apie 500 tūkstančių dolerių vertinamos medicinos įrangos bei priemonių — galimai klastotų ar kokybės bei saugumo reikalavimų neatitinkančių įrenginių, naudojamų stomatologijoje, dantų implantų, prezervatyvų, testų ir diagnostikos priemonių, chirurginės įrangos.

  Lietuvos muitinės pareigūnai operacijos metu atliko siuntų iš trečiųjų šalių tikrinimus. Buvo patikrinta keli šimtai pašto siuntų, 10 pašto siuntų su galimai draudžiamais, klastotais ir nelicencijuotais medikamentais sulaikyta.

  Per šių metų pirmąjį pusmetį Lietuvos muitinės pareigūnai sulaikė 43 374 vienetų neteisėtai gabentų vaistinių preparatų, o per visus 2016 metaus tokių buvo sulaikyta  20 659 venetai.

  Dar šia tema

  Nuo spalio 1-osios įsigalios pigesnis Kompensuojamųjų vaistų kainynas
  Veryga: 5% PVM reikalingas visiems receptiniams vaistams
  Valstybinė ligonių kasa: norint už vaistus mokėti mažiau, reikia klausti
  Tegai:
  pasibaigusio galiojimo vaistai, tarptaitinė operacija, Lietuvos muitinė

  Svarbiausios temos