14:24 2020 Balandžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  62

  Valstybinė darbo inspekcija atliko reidą galimai rizikingoje Vilniaus statybvietėje, kur aptiko keturis nelegaliai įdarbintus ukrainiečius ir vieną neblaivų darbuotoją

  VILNIUS, rugsėjo 29 — Sputnik. Patikrinus Vilniaus statybvietę Valstybinės darbo inspekcija (VDI) nustatė keturis galimai nelegalaus darbo naudojimo atvejus, rašoma inspekcijos pranešime.

  Visi asmenys — Ukrainos piliečiai. Pastarieji negalėjo tiksliai pateikti juos su vienu iš subrangovų siejančių darbinių santykių detalių, vengė tiesių atsakymų. Šiuo metu darbo inspektoriai aiškinasi, kokiu pagrindu ir kokioje įmonėje jie dirba.

  "Tikrinamą statybos objektą pasirinkome neatsitiktinai. Tai viena iš vadinamųjų probleminių statybviečių, kuriose darbo inspektoriai, atsižvelgdami į VDI pasitikėjimo telefonu, taip pat iš žiniasklaidos gautą informaciją, jau buvo nustatę pažeidimų, — sakė VDI Vilniaus skyriaus vedėjas Ramūnas Rakauskas.

  Anot Rakausko, tikrintas objektas yra nemažas, jame dirba daugiau nei keletas skirtingų įmonių rangos ir subrangos sutartimis.

  Nelegaliai dirbantieji baudų nemokės, už tai turės atsakyti jų darbdaviai, kuriems nuo šių metų taikomos griežtesnės baudos.

  "Jeigu įmonė netinkamai tvarkė dokumentaciją, neįdarbino asmens, tai įmonės vadovui gresia bauda nuo 1000 iki 5000 eurų, o taip pat dabar nuo liepos 1 dienos įsigaliojo Užimtumo įstatymas, kuris numato atsakomybę ir juridiniam asmeniui už kiekvieną nelegaliai dirbusį asmenį", — sako Darbo inspekcijos atstovas.

  VDI inspektoriai dažnai kartu su policijo spareigūnais organizuoja tikrinimo reidus šalies mastu, vienu metu visuose regionuose, taip pat ir atskirose apskrityse. Įprastai toks bendradarbiavimas pasižymi itin geru rezultatyvumu.

  "Veikti išaiškinant nelegalų darbą — mūsų bendras siekis. Esame patenkinti galimybe prisidėti prie Valstybinės darbo inspekcijos rengiamų patikrinimų veiksmingumo ir sklandumo. Policijos pareigūnų dalyvavimas patikrinimuose padeda užtikrinti, kad darbo inspektorių teisėti reikalavimai būtų deramai vykdomi", — teigia Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato specialistai.

  Šį kartą reido metu dėmesys buvo skiriamas ir neblaivumo darbe prevencijai, ir užfiksuoti akivaizdžius saugos darbe pažeidimus.

  Taip pat vienam darbuotojui reido metu nustatytas 0,43 promilės neblaivumas. Jis nušalintas nuo darbo, dėl šio atvejo surašytas administracinio nusižengimo protokolas.

  Dar šia tema

  Vilnius kovoja su galimai nelegaliai žemes užgrobusiais gyventojais
  Vilniuje stabdomos "Misionerių sodų" satybos dėl grubių pažeidimų
  Darbo inspekcija: saugios darbo sąlygos nėra tuščias formalumas
  Tegai:
  ukrainiečiai, nelegalai, darbuotojai, Valstybinė darbo inspekcija, Vilnius

  Svarbiausios temos