16:56 2020 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.0816
 • RUB68.9685
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  23

  Draudimo bendrovė pastebi, jog automobilio klasė galintiems įsigyti brangų automobilį svarbiau nei jo amžius

  VILNIUS, rugsėjo 30 — Sputnik. Lietuvoje vis dažniau draudžiami itin prabangūs automobiliai, praneša draudimo bendrovės BTA spaudos tarnyba.

  Draudimo bendrovės duomenimis, per pastaruosius penkerius metus aukštos klasės BMW, Mercedes Benz, Audi, taip pat Porsche, Bentley, Tesla, Jaguar, Lexus bei kitų gamintojų automobilių skaičius šalyje išaugo dvigubai.

  BTA Ekspertizių skyriaus vadovas Andrius Žiukelis pabrėžė, kad tendencija yra akivaizdi — tokių transporto priemonių daugėja ir  palyginti su 2013-aisiais jų skaičius Lietuvoje išaugo dvigubai.

  "Ypač spartus augimas buvo fiksuojamas tarp 2014-2015 metų, kai per metus apdrausta 25% daugiau prabangių automobilių", — pridūrė jis.

  Pasak Žiukelio, tokie automobiliai draudžiami Kasko draudimu ir tik maždaug pusė jų priklauso fiziniams asmenims. Be to, stebima tendencija, jog automobilio klasė galintiems įsigyti brangiai kainuojantį automobilį svarbiau nei jo amžius.

  "Matome, kad prabangių automobilių segmente vyrauja maždaug 8 metų amžiaus automobiliai ir, atrodo, kad daugeliui svarbesnė automobilio markė bei klasė, o ne jo amžius. Žinant, kaip sparčiai tobulėja technologijos, ir kad visiškai naujas ne pačios aukščiausios klasės automobilis gali būti net saugesnis nei keliais metais senesnis prabangus automobilis, panašu, jog tokios transporto priemonės įsigijimas vis dar yra itin glaudžiai susijęs būtent su socialiniu statusu", — sako Žiukelis.

  Draudimo bendrovės duomenimis, didžiausios kompensuotos žalos prabangių automobilių savininkams svyruoja apie 20 tūkstančių eurų. Pasak eksperto, nors didžioji dalis nuostolių patiriama patekus į eismo įvykius, tačiau neišvengiama ir vagysčių bei smulkių eismo įvykių, apibraižymų ir net įvažiavimų į duobę.    

  Dar šia tema

  Vilniuje tris mėnesius veiks išmanusis automobilių stovėjimo valdymas
  Ekologai: kas devintas įvežamas į Lietuvą automobilis yra atliekos
  Vingio parke dabar automobilių stovėjimo vietos tik šeimoms
  Netrukus Lietuvos keliuose pasirodys savivaldžiai automobiliai
  Tegai:
  automobiliai, draudimas

  Svarbiausios temos