13:38 2019 Birželio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1265
 • RUB72.3880
  Elektrinė, archyvinė nuotrauka

  Lengvatos vėl grįžo: įsigalioja 9% PVM tarifas šildymui

  © Sputnik / Александр Липовец
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  131 0 0

  Šių metų birželio mėnesį pasibaigęs lengvatinio PVM tarifo šidymui galiojimas nuo spalio 1-osios vėl įteisintas, lengvatos grįžo urėdijų reformos dėka

  VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Nuo sekmadienio iki Naujųjų vėl įsigalioja lengvatinis 9% pridėtinės vertės mokestis (PVM) šildymui, praneša LRT.

  Per tą laiką Seimas turi nuspręsti kokią lengvatą šildymui taikyti kitąmet.

  Valdantieji valstiečiai ir žalieji sutiko su Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų siūlymu grąžinti lengvatą mainais į paramą urėdijų reformai. Tačiau, pasak premjero Sauliaus Skvernelio, kitąmet tikėtina, kad PVM tarifas šildymui didės iki 15%.

  Tam prieštarauja opoziciniai konservatoriai. Jie drauge su kitų frakcijų nariais siūlė lengvatinį 9% tarifą palikti iki tol, kol vartotojams bus užtikrinta konkurencinga šildymo kaina.

  2001 metų sausį įvestas lengvatinis 9% PVM tarifas šildymui turėjo galioti iki 2003 metų pabaigos, tačiau buvo nuolat pratęsiamas.

  Pasak Finansų ministerijos, jei būtų nuspręsta kitąmet taikyti 9% tarifą, biudžetas dėl to netektų 47 milijonų eurų, o jei 15% — 24 milijonų eurų.

  Gyventojai, kurių išlaidos šildymui yra didesnės kaip dešimtadalis jų pajamų, gali kreiptis dėl kompensacijos. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skaičiavimais, sumažinus kartelę dėl PVM lengvatos iki 10% pajamų, į kompensacijas pretenduoja apie 250 tūkstančių gyventojų.

  Kodėl brangsta šiluma Vilniuje >>

  2016 metais kompensacijoms už šildymą ir karštą vandenį Vilniuje iš viso išleista 17,9 milijonų eurų. Dėl lengvatos sugrąžinimo šių metų biudžetas neteks apie 11 milijonų eurų pajamų.

  Vyriausybė yra pažadėjusi kartu su biudžeto projektu Seimui pateikti pasiūlymą nuo 2018 metų sausio 1-osios neribotam laikui nustatyti 15% PVM lengvatinį tarifą centralizuotai tiekiamam šildymui.

  Kiek kainuoja šiluma Vilniuje
  © Sputnik /
  Kiek kainuoja šiluma Vilniuje

  Dar šia tema

  Pasibaigė PVM lengvatų šildymui era
  Nepasiturintiems gyventojams bus kompensuojamos būsto šildymo išlaidos
  Vilniečiai gali atsisakyti šildymo, nelaukdami sezono pabaigos
  Per šildymo sezoną vilniečiai sutaupys beveik 100 eurų
  Tegai:
  lengvatos, šildymas, pridėtinės vertės mokestis (PVM)

  Svarbiausios temos