20:55 2020 Rugpjūčio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  16

  Tyrimas atskleidė, kad dažniau laisvalaikį fiziškai aktyviai leidžia didesnių ir didžiųjų miestų gyventojai

  VILNIUS, rugsėjo 2 — Sputnik. Net 54,4% lietuvių pripažįsta neužsiimantys jokia sportine veikla, o tie, kurie savarankiškai sportuoja, dažniausiai renkasi dviratį (23,1%), vaikšto į treniruoklių salę (10,4%) arba plaukioja (7,4%), praneša draudimo bendrovės BTA spaudos tarnyba.

  Anot draudimo bendrovės atstovės Ramintos Gaidelytės, pasirenkamos fizinio aktyvumo formos glaudžiai susijusios ne tik su madomis, bet ir gyvenamąja vieta.

  "Turint omenyje, kad dviratis ne tik laisvalaikio praleidimo, bet ir puiki susisiekimo priemonė, neatmestina, kad važiavimą dviračiu, kaip fizinę veiklą dažniausiai minėjo tie, kurie juo rieda, pavyzdžiui, į darbą. Tai patvirtina ir tas faktas, kad dažniausiai dviratį mina mažiausių miestelių gyventojai. Tarp jų dviratininkų — net kas ketvirtas (26%), kai tarp didžiųjų miestų gyventojų jų yra 19%", — sako Gaidelytė.

  Bėgimas populiariausias būtent tarp miestų, kuriuose gyvena daugiau kaip 150 tūkstančiai žmonių, gyventojų.

  Tyrimas taip pat atskleidė, kad dažniau laisvalaikį fiziškai aktyviai leidžia didesnių ir didžiųjų miestų gyventojai. Kaip pabrėžė draudimo bendrovės atstovė, "skubus gyvenimo tempas, didesni atstumai bei sėdimas darbas, būdingas didesnių miestų gyventojams, diktuoja gyvenimo būdą, kuriame nebelieka vietos spontaniškam fiziniam aktyvumui, bet poreikis jaustis sveikiems ir energingiems niekur nedingsta, tad sąmoningai taip pat sportuojama dažniau".

  Tokius duomenis atskleidė draudimo bendrovės BTA užsakymu rugpjūčio mėnesį RAIT atliktas tyrimas. Apklausoje dalyvavo 1000 respondentų.

  ES ir sportas
  © Sputnik /
  ES ir sportas

  Dar šia tema

  Medikai dalijasi, kaip sustiprinti savo motyvaciją sportuoti
  Tegai:
  sportuoti su treniruokliais, plaukimas, dviračių sportas, sportas, apklausa

  Svarbiausios temos