07:40 2018 Liepos 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1670
 • RUB74.0532
  Pasienio punktas, archyvinė nuotrauka

  Ginkluoti Lietuvos pasieniečiai pažeidė Baltarusijos sieną

  © Фото: pasienis.lt
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  272 0 0

  Mėgindami sulaikyti du baltarusius, ginkluoti Lietuvos pasieniečiai neteisėtai kirto Baltarusijos Respublikos sieną

  VILNIUS, spalio 3 — Sputnik. Lietuvos ambasadorius Andrius Pulokas iškviestas į Baltarusijos užsienio reikalų ministeriją dėl to, kad ginkluoti Lietuvos paseniečiai pažeidė valstybės sieną, pranešė Baltarusijos URM spaudos tarnyba.

  "Į užsienio reikalų ministeriją buvo pakviestas Lietuvos Respublikos ambasadorius Baltarusijoje Andrius Pulokas. Lietuvos diplomatinės misijos vadovui buvo įteikta nota, kurioje Baltarusija pareiškė protestą ryšium su tuo, kad rugsėjo 28 dieną Baltarusijos valstybinę sieną pažeidė ginkluoti Lietuvos Respublikos pasienio tarnybos darbuotojai", — rašoma pranešime.

  Nota įteikta dėl incidento Lavoriškių-Kotlovkos pasienio punkte. Lietuvos pasieniečiai mėgino sulaikyti du baltarusius pirma Lietuvos teritorijoje, o vėliau ir Baltarusijos. Būdami ginkluoti jie kirto Baltarusijos Respublikos valstybės sieną ir į jos teritoriją įėjo apie 40 metrų. Į vietą atvykusiems baltarusių pasienio pareigūnams lietuviai "nieko nepaaiškinę skubiai grįžo į Lietuvos teritoriją".

  "Pavojingi ginkluotų Lietuvos pasieniečių veiksmai įvyko tvyrant įtampai regione, kurią daugiausia sukėlė daugybė Lietuvos valdžios institucijų pareiškimų dėl pratybų "Zapad-2017", kurie nepasitvirtino", — teigiama spaudos tarnybos pranešime.

  Pabrėžiama, kad rugsėjo 30 dieną dėl incidento Baltarusijos iniciatyva įvyko darbinis dviejų šalių pasienio tarnybų atstovų susitikimas, per kurį Lietuva pripažino pažeidimą ir atsiprašė.

  "Kaip sakoma URM notoje, Baltarusija tikisi oficialių paaiškinimų ir visų būtinų priemonių iš Lietuvos pusės, kad ateityje išvengti panašių incidentų", — sakoma pranešime.

  Dar šia tema

  Sulaikytas baltarusis, bandęs papirkti Lietuvos pasienietį
  Baltarusija ketina atšaukti apribojimus pasienyje "Šumskas-Loša"
  Lietuva įteikė Baltarusijai notą dėl incidento su An-2
  Tegai:
  sienos pažeidimas, diplomatinė nota, Baltarusija
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos