00:28 2019 Spalio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1130
 • RUB70.9699
  Šildymas, archyvinė nuotrauka

  Lietuvoje prasideda šildymo sezonas

  CC0 / pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  135 0 0

  Jau šią savaitę lietuviai galės džiaugtis šiluma, miestų savivaldybės paskelbė apie šildymo sezono pradžią

  VILNIUS, spalio 3 — Sputnik. Pirmiausia miestuose bus pradėti šildyti darželiai ir mokyklos, gydymo įstaigos, po to — gyvenamųjų rajonų daugiabučiai ir įmonės.

  Vilniuje šildymo sezonas prasideda jau spalio 4-ąją. Šiaulių savivaldybė šildymą įjungė jau nuo antradienio. Trečiadienį šiluma atsiras Kaune, Panevėžyje.

  Vilniaus savivaldybės ir jos valdomos bendrovės "Vilniaus šilumos tinklai" (VŠT) sprendimas įjungti šildymą priimtas atsižvelgus į pastarųjų trijų parų vidutinę oro temperatūrą, kuri buvo žemesnė už +10°C. Be to, sostinės daugiabučių gyventojai jau gali patys pasirinkti, kad jiems įjungs šildymą, daugumos prašymu šildymą anksčiau gali įsijungti tie vilniečiai, kurių namų prižiūrėtojai tinkamai pasirūpino šildymo sistema.

  Šiaulių savivaldybė informuoja, kad antradienį šildymas įjungtas biudžetinėse įstaigose, sulaukus darželių prašymų, kitiems šilumos vartotojams šildymo sezono pradžią žadama skelbti, kai temperatūra tris paras bus žemesnė nei 10 laipsnių.

  Panevėžio savivaldybė informuoja, jog nuo trečiadienio bus įjungtas šildymas visiems pastatams, esantiems į šiaurę nuo Klaipėdos ir Vilniaus gatvių, ketvirtadienį — ir pietinei miesto daliai.

  Alytaus miesto savivaldybė taip pat nusprendė, kad nuo trečiadienio galima pradėti šildymo sezoną, nes tris paras iš eilės vidutinė lauko oro temperatūra buvo nukritusi žemiau nei + 10 ºC.

  Nepasiturintiems gyventojams bus kompensuojamos būsto šildymo išlaidos >>

  Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos teigimu, šią savaitę šildymas greičiausiai mieste dar nebus įjungtas, kadangi orų prognozės rodo, jog paros vidutinė temperatūra bus gerokai aukštesnė, nei šildymo sezono pradžiai rekomenduojama norma.

  Šildymo sezonas skelbiamas, kai vidutinė trijų parų oro temperatūra mažesnė nei 10 laipsnių šilumos.

  Dar šia tema

  Vilnius jau pasiruošęs šildymo sezonui
  Vilniuje išjungiamas šildymas
  Vilniečiai gali atsisakyti šildymo, nelaukdami sezono pabaigos
  Per šildymo sezoną vilniečiai sutaupys beveik 100 eurų
  Tegai:
  šildymo sezonas, šildymas

  Svarbiausios temos