23:19 2020 Liepos 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  18

  Spalio 5-osios naktį prognozuojamas stiprus vėjas, ugniagesiai ragina pasilikti namuose, ypač didelio pavojaus gali sulaukti Klaipėdos rajono gyventojai

  VILNIUS, spalio 4 — Sputnik. Spalio 4 dieną Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas per Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemą išsiuntė mobiliųjų telefonų savininkams perspėjimo pranešimą dėl stipraus vėjo.

  "Nakties metu iš spalio 4 dienos į spalio 5 dieną, pietvakarių vėjas daugelyje rajonų gali sustiprėti iki 15-20 m/s, o pajūryje —  iki 25 m/s.  Atkreipiamas gyventojų dėmesys, kad būtina pasirūpinti gyvybės ir turto saugumu, taip pat perspėti kitus", — rašoma pranešime.

  Ugniagesiai primena, kad pučiant stipriam vėjui, gali sutrikti elektros energijos tiekimas, virsti dideli medžiai, lūžti jų šakos. Patariama nestovėti po medžiais, prie elektros linijų, nestatyti automobilių po medžiais, neliesti  laidų ir ant jų užvirtusių medžių ar oro linijų atramų.

  Tai gali kelti pavojų gyvybei ir jūsų turtui. Jei yra galimybė, patariama nepalikti gyvenamosios vietos be ypatingos priežasties.

  Spalio 5-os naktį Lietuvoje debesuota su pragiedruliais. Daug kur palis, vakariniuose rajonuose kai kur smarkiai. Spalio 6-os naktį vietomis, dieną daug kur protarpiais palis. Vėjas rims. Temperatūra naktį 4-9, dieną 10-14 laipsnių šilumos.

  Ugniagesiai ragina apie vėją informuoti artimuosius, kaimynus, bendradarbius, ypač neįgalius ar vienišus vyresnio amžiaus žmones. O nelaimės atveju reikia būtinai skambinti skubios pagalbos telefonu 112.

  Pavojingi meteorologiniai reiškiniai
  © Sputnik /
  Pavojingi meteorologiniai reiškiniai

  Dar šia tema

  Lietuvoje siautėjo vėjas: nuversti medžiai ir sugadinti automobiliai
  Vėjo energija Europos Sąjungoje
  Vėjo nuneštas: nuotaikinga orų prognozė
  Tegai:
  audra, vėjas, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas

  Svarbiausios temos