15:39 2021 Gegužės 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  53

  Lietuvos ministras pirmininkas pasveikino šalies pedagogus su Tarptautine mokytojų diena ir paragino "nepamiršti didžiuotis tuo, kad esate mokytojai", pažadėdamas "etapais" didinti atlyginimus, nes ši našta yra per didelė

  VILNIUS, spalio 5 — Sputnik. Premjeras savo ruožtu dar kartą pažadėjo mokytojams padaryti viską, kad išspręstų darbo užmokesčio klausimą, tačiau neminėjo jokių terminų.

  "Neužsiimsiu "popsu" ir neapgaudinėsiu, nežadėsiu dalykų, kurių šiandien negalime įgyvendinti, — niekada taip nedarau. Eurų spausdinimo mašinos, deja, neturiu, todėl šimtų milijonų pasiūlyti negaliu. Bet galiu pažadėti, kad Vyriausybė padarys viską, jog teigiami pokyčiai įvyktų kiek galima greičiau", — parašė Tarptautinės mokytojų dienos proga Skvernelis savo Facebook paskyroje.

  "Suprantu, kad dabar švietimo sistemai skiriami finansai nėra panaudojami efektyviai ir nepasiekia tų, kuriuos turėtų. Kartu su Vyriausybe padarysime viską, kad per artimiausius metus situacija pasikeistų", — teigė jis.

  Anot ministro pirmininko, finansai visų pirma turi būti skirti tiesiogiai su mūsų vaikais dirbantiems žmonėms, o ne pastatams, administracijai ar dar kam nors.

  Pasak jo, vyriausybė yra pasirengusi išspręsti mokytojų atlyginimų klausimą, bet ne iš karto, o etapais, nes "našta valstybei per didelė".

  "Suformuosime teisingesnę apmokėjimo tvarką, kuri įvertintų ir papildomus mokytojų atliekamus darbus. Padidinsime galimybes mokytojams mokyti du dalykus ir tokiu būdu — ypač regionuose — turėti pilną darbo krūvį", — pažadėjo Skvernelis.

  Premjeras mano, kad mokykloje turėtų būti daugiau laisvės. "Dirbsime, kad mokykloje būtų daugiau laisvės. Ne tam, kad apkrautume jus ataskaitomis ir nesibaigiančiomis formomis, o tam, kad pasitikėtume ir suteiktume erdvę eksperimentuoti", — parašė jis.

  Skvernelis pabrėžė, kad negali pažadėti išspręsti atlyginimų klausimo per dieną, nors supranta, kad ši tema šiandien yra skaudžiausia.

  Anot jo, "daug svertų yra Vyriausybės rankose, bet vien nuo mūsų sprendimų šios profesijos prestižas nepriklauso."

  Tuo pačiu metu, jo nuomone, švietimo sistema turi būti tolygi, kad ir iš nepalankios socialinės aplinkos atėjęs vaikas turėtų galimybę įgyti tokį pat gerą išsilavinimą.

  "Turime kartu dirbti tam, kad atkurtume pasitikėjimą mokyklos bendruomene. Mes pažadame daryti tai, ką pajėgia valstybė, o jūsų prašau nepamiršti didžiuotis savo profesija ir savo pavyzdžiu vaikams parodyti mokytojo darbo prestižą", — padarė išvadą Skvernelis.

  Į ministro pirmininko pareiškimą nedelsdama reagavo šalies Švietimo profesinė sąjunga, paskelbdama būdingą paveikslėlį su komentarais savo Facebook puslapyje.

  "Aišku viena — mokytojams, jų profesinės šventės proga, aukščiausia šalies valdžia eilinį kartą pakišo špygą, tuo demonstruodama savo požiūrį į švietime dirbančius", — teigiama komentare.

  Primename, kad rugsėjį šešios šalies švietimo ir mokslo profsąjungos pasiryžo iki galo kovoti už savo teises ir reikalauja, kad Vyriausybė keltų atlyginimus; priešingu atveju, po spalio 5-osios mokytojai pradės streikuoti.

  Dar šia tema

  Lietuviai sveikina mokytojus su švente
  Mokytojai privalės atpažinti nuo smurto šeimoje kenčiančius vaikus
  Lietuvos jaunimas siekia tapti mokytojais
  Mokytojai gaus etatą atitinkančius atlyginimus
  Šiais metais mokytojų darbas bus apmokamas pagal naują modelį
  Tegai:
  atlyginimų didinimas, mokytojai, Tarptautinė mokytojų diena, Saulius Skvernelis

  Svarbiausios temos