20:49 2020 Liepos 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1329
 • RUB80.1470
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  35

  Baudų už korupcinius nusikaltimus dydis Lietuvoje bus gerokai didesnis ir priklausys nuo žalos dydžio

  VILNIUS, spalio 5 — Sputnik. Šalies vadovė Dalia Grybauskaitė pasirašė Baudžiamojo kodekso pataisas, kuriomis baudos už korupcinio pobūdžio nusikaltimus ir kitas nusikalstamas veikas didinamos 10 ir daugiau kartų, praneša prezidentės spaudos tarnyba.

  Baudos už visas nusikalstamas veikas didėja 10 ir daugiau kartų, palyginti su tais baudų dydžiais, kurie buvo nustatyti 2003 metais, įsigaliojus naujajam BK. Nuo šiol minimali bauda prasidės nuo 15 MGL (minimalus gyvenimo lygis), tai yra, 570 eurų. Maksimali bauda už baudžiamąjį nusižengimą sieks 500 MGL. Už sunkų nusikaltimą net iki 6 tūkstančių MGL.

  Be to, atsisakyta minimalios baudos ribos, kuri už visas nusikalstamas veikas buvo vienoda — 38 eurai. Kaip parodė teismų praktika, tokios baudos neatgraso nuo nusikaltimų. Be to, šiuo metu už sunkius korupcinius nusikaltimus skiriama bauda sudaro vos 6% galimos maksimalios baudos. Įsigaliojus BK pataisoms, baudų ribos — tiek minimalios, tiek ir maksimalios — bus skirtingos, priklausomai nuo padarytos nusikalstamos veikos pavojingumo. Kad būtų užtikrintas teisingos bausmės paskyrimas, baudų "lubos" nebus taikomos, subendrinant už kelias nusikalstamas veikas paskirtas baudas.

  Be to, baudos už korupcines nusikalstamas veikas yra susietos su žalos dydžiu, nusikaltėlių gauta ar siekta gauti nauda arba kyšio suma. Tai reiškia, kad už duotą ar paimtą, pavyzdžiui, 50 tūkstančių eurų kyšį bus skirta tokio paties arba dar didesnio dydžio bauda.

  Teismai yra įpareigoti paviešinti visus nuosprendžius, kai už korupcinius nusikaltimus baudžiamas juridinis asmuo. Už apysunkį ar sunkų korupcinį nusikaltimą taip pat numatyti viešosios teisės arba teisės dirbti tam tikrą darbą atėmimo terminai — nuo trejų iki septynerių metų. Panaikinta galimybė atidėti laisvės atėmimo bausmės vykdymą.

  BK pataisos įsigalios kitą dieną po to, kai bus oficialiai paskelbtos Teisės aktų registre.

  Primename, kad kitąmet Lietuva planuoja įstoti į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO), ypatingą dėmesį skiriančią ekonomikos skaidrumui ir kovai su korupcija. Rekomendacijose Lietuvai EBPO turėjo pastabų dėl per mažų baudų, ypač už korupcinius nusikaltimus. Todėl prezidentė pateikė Baudžiamojo kodekso pataisas, kurios užtikrins adekvačias baudas.

  Dar šia tema

  STT reikalauja skirti didesnes baudas už korupcinius nusikaltimus
  STT kaltina korupcija Lieberalų sąjūdį ir Darbo partiją
  Tarptautinė kovos su korupcija komisija patikrino parlamentarus ir teisėjus
  Specialiųjų tyrimų tarnyba: įvaikinimo procedūros leidžia korupcijai plisti
  Prekybos centro statyba Trakuose kvepia korupcija
  Tegai:
  kova su korupcija, Baudžiamasis kodeksas, bauda, pataisos, Dalia Grybauskaitė

  Svarbiausios temos