04:24 2019 Rugsėjo 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1030
 • RUB70.3933
  Skiepai nuo gripo, archyvinė nuotrauka

  Lietuvoje jau galima nemokamai pasiskiepyti nuo gripo

  © Sputnik / Игорь Зарембо
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Gripas — sezoninis virusinis susirgimas (33)
  34 0 0

  Ligonių kasos jau apsirūpino gripo vakcinomis ir nemokamai skiepija rizikos grupėms priklausančius žmones

  VILNIUS, spalio 6 — Sputnik. Lietuva jau yra tinkamai pasirengusi atremti kasmet užplūstančią gripo epidemiją.

  Valstybinės ligonių kasos (VLK) nupirkta gripo vakcina, kuria nemokamai skiepijami rizikos grupėms priklausantys žmonės, jau pasiekė šalies gydymo įstaigas, rašoma VLK pranešime.

  Šiais metais VLK nupirktas gripo vakcinų kiekis yra didžiausias per pastaruosius kelerius metus — net 123 470 dozių. Tuo tarpu pernai buvo nupirkta 110 000, užpernai — 95 280 gripo vakcinos dozių.

  Sezoninio gripo vakcinos šiemet bus išdalintos 508 Lietuvos gydymo įstaigoms, kurios siūlys savo pacientams pasiskiepyti nuo gripo. Kaip ir anksčiau, taip ir šiais metais, šios gripo vakcinos gydymo įstaigoms pristatomos etapais.

  "Gripo vakcinos šiemet nupirkta pakankamai ir žmonės neturėtų nerimauti, kad negalės ar nespės nemokamai pasiskiepyti. Šiais metais sezoninė gripo vakcina į sveikatos priežiūros įstaigas buvo pradėta pristatyti nuo rugsėjo 14 dienos ir visos pageidavusios įstaigos, jos yra gavusios", — patikino VLK Sveikatos priežiūros įstaigų aprūpinimo skyriaus vedėja Lina Reinartienė.

  Reinartienė pridūrė, kad kai kurios didesnės įstaigos gavo dar ne visą užsakytos vakcinos kiekį, tad likusį kiekį planuojama pristatyti iki spalio 25 dienos. Tuomet medikai galės ir toliau nemokamai skiepyti savo pacientus nuo gripo.

  Skiepytis nuo gripo rekomenduojama kiekvienais metais dar prieš prasidedant epideminiam gripo laikotarpiui. Spalis — lapkritis, pasak specialistų, pats tinkamiausias metas skiepytis nuo šios ligos.

  Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras skelbia gydymo įstaigų sąrašą, kuriose skiepijama nuo gripo VLK pirkta vakcina. Šiose įstaigose nuo sezoninio gripo jau yra nemokamai skiepijami pavojingų gripo komplikacijų rizikos grupei priskiriami žmonės, kuriems Pasaulio sveikatos organizacija ypatingai rekomenduoja tai padaryti: nėščiosioms; 65 metų ir vyresniems žmonėms; bet kurio amžiaus sergantiesiems lėtinėmis ligomis (vėžiu, širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ir kt.); globos ir slaugos įstaigų gyventojams; medicinos darbuotojams.

  Gyventojai, priklausantys rizikos grupei ir norintys pasiskiepyti nuo gripo, turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją. Įvertinęs žmogaus sveikatos būklę, jis pacientą nusiųs pas skiepijančius specialistus arba į vakcinacijos kabinetą.

  Gripo simptomai, gydymas ir profilaktika
  © Sputnik /
  Gripo simptomai, gydymas ir profilaktika
  Temos:
  Gripas — sezoninis virusinis susirgimas (33)

  Dar šia tema

  Lietuvą greitai pasieks pneumokokinė vakcina už mažesnę kainą
  Nuo rudens visi šauktiniai bus skiepijami nuo meningokoko
  Susimąstykite apie skiepus — vis daugiau lietuvių suserga vėjaraupiais
  Tegai:
  pasiskiepyti gripo vakcina, gripo epidemija, vakcinacija, gripas

  Svarbiausios temos