03:37 2018 Vasario 20
Vilnius-2°C
Tiesioginis eteris
  Pinigai, archhyvinė nuotrauka

  Seimas siekia padidinti politikų ir biudžetininkų atlyginimus

  © Photo: pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  34 0 0

  Seime svarstomas klausimas grąžinti prieškrizinį bazinės algos dydį, siekiama, kad pirmą kartą per devynerius metus ši suma vėl sudarytų 142 eurų prieš dabartinius 130 eurų

  VILNIUS, spalio 7 — Sputnik. Seime svarstoma galimybė didinti bazinį algos dydį politikams ir biudžetininkams, pranešė  LRT.

  Toki būdu algos padidėtų ir parlamentarams. Tačiau reikia pabrėžti, kad yra pasiūlymų nekelti algos šios kadencijos Seimo nariams, o didesnį darbo užmokestį mokėti naujai išrinktiesiems.

  Eilinis Seimo narys, nevadovaujantis nei komitetui, nei komisijai, kas mėnesį gauna 2 500 eurų neatskaičius mokesčių, o, pavyzdžiui, jau komiteto pirmininkas — 300 eurų daugiau.

  Seimas ėmėsi svarstyti pareiginės algos didinimą: bazinis dydis grįžtų į prieškrizinį lygį — nuo dabartinio 130 iki 142 eurų. Taigi, padidėtų ne tik valstybės tarnautojų, pareigūnų, teisėjų, bet ir parlamentarų algos.

  Seimo pirmininkas sako, kad kol kas nebūtų labai etiška kalbėti apie Seimo narių algų didinimą. Nors  pastebi, atlyginimas neatkurtas po to, kai buvo sumažintas prieš devynerius metus.

  Lietuvos bankas prognozuoja atlyginimų augimą dar šiemet >>

  Siūlymas padidinti bazinį algos dydį Seime toliau bus svarstomas gruodį, įstatymo teikėjas Algirdas Sysas sako, būtų galima įrašyti, kad parlamentarų algos didėtų tik kitos kadencijos Seimo nariams.

  Dar šia tema

  Policininkų atlyginimai bus padidinti iki 1000 eurų tik su Vyriausybės pagalba
  Didžiausius atlyginimus Lietuvoje moka "Google"
  Gydymo įstaigos savavališkai nedidina atlyginimų personalui
  Tegai:
  biudžetininkai, atlyginimų didinimas, politikai, atlyginimai
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos