03:40 2018 Vasario 20
Vilnius-2°C
Tiesioginis eteris
  Dūmtakis, archyvinė nuotrauka

  Ugniagesių perspėjimas: artėjant šalčiams sutvarkykite krosnis

  © Photo: Pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  15 0 0

  Netinkamai ar neatsakingai eksploatuojama kietojo kuro krosnis ir dūmtraukis gali sukelti gaisrą ir pridaryti daug žalos

  VILNIUS, spalio 7 — Sputnik. Kasmet rugsėjo-spalio mėnesiais Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas šalyje rengia prevencinę akciją "Kūrenkime saugiai", primena Vilniaus miesto savivaldybė.

  Vykstant akcijai, ugniagesiai gelbėtojai lankosi gyventojų būstuose, pataria, kaip pasirengti kūrenimo sezonui, kaip susitvarkyti krosnis, išsivalyti dūmtraukius ir susiremontuoti kaminus. 

  Priešgaisrinės tarnybos atstovai ragina laikytis priešgaisrinių  saugos reikalavimų ir tokiu būdu išvengti gaisro ir jo sukeliamos žalos.

  Prieš pradedant kūrenimo sezoną, iš dūmtraukių ir krosnių reikia išvalyti suodžius. Kūrenant kietuoju kuru, kaminas turi būti valomas kas tris mėnesius. Labai svarbu, kad šildymo įrenginiai ir dūmtraukiai būtų techniškai tvarkingi. Palėpėse ir kitose gaisro atžvilgiu pavojingose patalpose mūriniai dūmtraukiai  su dūmų kanalais  turi būti išbalinti. Nereikėtu pamiršti, kad  krosnies įkūrimas degiais skysčiais  ar kietojo kuro laikymas šalia krosnies gali sukelti gaisrą.

  Gaisrų statistika

  Per penkerius metus Lietuvoje dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų bei gedimų gyvenamuosiuose namuose ugniagesiams teko gesinti per 2 tūkstančių gaisrų. Jų metu žuvo 48 šalies gyventojai, iš jų 1 vaikas. Miestuose žuvo 11 gyventojų, o miesteliuose ir kaimo vietovėse — 37.

  Daugiausia žmonių žuvo sausio (12 gyventojų) bei vasario (10) mėnesiais, antradienį (11), trečiadienį bei sekmadienį (po 8). Tamsiuoju paros metu, nuo 21:00 iki 03:00, ugnis pasiglemžė 19 gyventojų, o šviesiuoju paros metu, nuo 11:00 iki 17:00, 18 žmonių, tarp jų ir 1 vaiko gyvybes.

  Tragiškiausios mėnesio dienos — 29 (žuvo 6 žmonės) bei 30 (4), ugnis nusinešė 27 vyrų bei 19 moterų gyvybes. Dėl šios priežasties per penkerius metus dar 11 gyventojų žuvo kituose pastatuose (sodo nameliuose, apleistuose pastatuose ir kt.). Be to, ugniagesiai daugiau nei 3 tūkst. kartų vyko gesinti kaminuose užsidegusių suodžių.

  Šiemet gyvenamuosiuose namuose jau kilo daugiau kaip 1600 gaisrų, iš jų 691 — dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų bei gedimų. Šie gaisrai jau nusinešė 9 žmonių gyvybes.

  Dar šia tema

  Dvylikos metų didvyris: berniukas išgelbėjo sesutę iš gaisro
  Ugniagesiai prašo atidžiau prižiūrėti mažamečius vaikus
  Gaisrininkai: pavojingiausia Lietuvos apskritis — Panevėžio
  Tegai:
  krosnis, ugniagesiai, gaisras
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos