03:25 2018 Vasario 20
Vilnius-2°C
Tiesioginis eteris
  Ateities miestas, archyvinė nuotrauka

  Išmanūs miestai bus aptarti "Inovacijų savaitėje" Lietuvoje

  © Photo: Depositphotos diversepixel
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  19 0 0

  Konferencijose ir diskusijose, kurių pagrindinė tema — išmanieji miestai, bus ieškoma sprendimų, kurie padėtų juos kurti modernesniais, švaresniais ir patogesniais gyventojams

  VILNIUS, spalio 8 — Sputnik. Antrus metus vykstanti "Inovacijų savaitė" šiemet spalio 9-13 dienomis vyks Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje bei Marijampolėje, praneša Ūkio ministerijos spaudos tarnyba.

  Šieme net septyniuose šalies miestuose vyks konferencijos, diskusijos, praktiniai seminarai, pažintiniai turai po inovatyvias įmones, gamyklas ar mokslines laboratorijas.

  Pagrindinė "Inovacijų savaitės" tema — išmanieji miestai. Konferencijose ir diskusijose, kuriose savo mintimis apie išmaniąją ateitį dalinsis verslo, mokslo, viešojo sektoriaus atstovai, bus ieškoma sprendimų, kurie padėtų kurti modernesnius, švaresnius ir gyventojams patogesnius miestus.

  Anot ūkio ministro Mindaugo Sinkevičiaus, "Inovacijų savaitės" tema aktuali visų miestų gyventojams, skirtingų profesijų ir amžiaus žmonėms. Ministras kviečia visus šalies gyventojus diskutuoti apie tai, kas jau tapo neišvengiama kuriant šiuolaikinius miestus — išmaniąją infrastruktūrą, kasdienį gyvenimą lengvinančias ir tobulinančias lietuvių kuriamas ateities inovacijas ir net išmaniąsias sveikatingumo idėjas.

  "Verslininkų sėkmės pavyzdžiais ir praktinėmis inovacijų pritaikymo idėjomis sieksime paskatinti spartesnį išmaniųjų procesų pritaikymą miestų vystymuisi ir įkvėpti skirtingų miestų inovatorius dalytis savo idėjomis", — teigia Sinkevičius.

  Vykstant "Inovacijų savaitės 2017" renginiams netrūks nemokamų pažintinių turų į inovatyvias įmones, mokslines laboratorijas ar gamyklas. Pavyzdžiui, spalio 10 dieną organizuojamas pažintinis turas į vilnonį apatinį trikotažą gaminančios bendrovės "Devold" pastatą, spalio 11-ąją. lankytojai bus laukiami Alytaus regioniniame technologijų centre Alytaus kolegijoje ir "Astros" mašinų gamykloje, o spalio 13 dieną vyks atvirų durų diena šešiose Klaipėdos universiteto mokslo laboratorijose.

  Net keturias dienas inovacijų savaitės renginiai vyks Vilniuje. Pirmasis jų — pranešimas-diskusija: "Ar kiekvienai įmonei reikia turėti inovacijų vadybininkų?" — vyks spalio 10 dieną Visorių IT parke.

  Spalio 11-ąją Verslo centre "Quadrum" vyks žaliosios pramonės inovacijų programos baigiamoji konferencija, o Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parko bendradarbystės erdvėje "Work'inn" " — verslo pusryčiai "Inovatyvaus verslo eksporto plėtra". Tą pačią dieną visi inovacijomis besidomintys asmenys laukiami pažintiniuose turuose po Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parką bei įmonę "Baltic Amadeus". Taip pat "Inovacijų maršrutu" kursuojantis specialus autobusas aplankys 8 objektus, kuriuose miestiečiai bus supažindinti su naujais išradimais ir verslo ekosistemomis, kuriose jie buvo sukurti.

  Spalio 12 dieną Visorių IT parke bus galimybė pabendrauti su kosminių aparatų — nanopalydovų kūrėjais.

  Spalio 12-13 dienomis parodų ir kongresų centras "Litexpo" sukvies į jau tradicija tapusį Vilniaus inovacijų forumą "Innovation Drift".

  Visorių IT parke paskutiniąją inovacijų savaitės dieną, spalio 13-ąją, vyks intriguojančios diskusijos: "Ar greitai mes bėgame arba kada kinai nupirks Lietuvą? ", "Agroinovaciniai sprendimai verslui ir viešajam sektoriui. Tendencijos ir kryptys".

  "Inovacijų savaitės 2017" renginius organizuoja Ūkio ministerija kartu su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra. Daugiau informacijos ir renginių programą galite rasti puslapyje www.inovacijusavaite.lt ir Facebooko paskyroje "Inovacijų savaitė".

  Dar šia tema

  Ateities technologijos: išmanusis sunkvežimis užlopo duobes
  Kuo gali didžiuotis Lietuva technologijų vystymosi srityje?
  JAV investuoja į Lietuvos informacinių technologijų plėtrą
  Tegai:
  nemokami renginiai, inovacijos, "Inovacijų savaitė 2017", Ūkio ministerija, Mindaugas Sinkevičius
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos