01:23 2018 Kovo 25
Vilnius-2°C
Tiesioginis eteris
  YouTube, archyvinė nuotrauka

  Paaugliai vis dažniau svajoja tapti vaizdo tinklaraštininkais

  © Фотобанк
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  10 0 0

  Populiariausias visų laikų vaizdo tinklaraščio kūrėjas PewDiePie uždirbo apie 12 milijonų dolerių (2014–2015 metų duomenys), tuo tarpu dešimt populiariausių YouTube tinklaraštininkų bendrai uždirbo apie 70 milijonų dolerių

  VILNIUS, spalio 8 — Sputnik. Vaikai ir paaugliai vis dažniaus svajoja apie karjerą internete — kurti filmukus YouTube, o astronautų, dainininkų ir prezidentų profesijos jau nėra svajonių profesijos, praneša SEB banko spaudos tarnyba.

  YouTube, būdamas vienu didžiausių interneto kanalų, leidžia vartotojams įdėti asmeninius filmukus. Ši erdvė atveria neribotas galimybes: kūrybiški, talentingi, iškalbingi ir kitaip įdomūs žmonės čia puikiai atsiskleidžia kurdami išskirtinius filmukus, o vėliau tokia veikla gali atnešti ir finansinės naudos.

  Portalas "SocialBlade", renkantis duomenis apie socialines platformas bei jų vartotojus, skelbia, jog populiariausias visų laikų vaizdo tinklaraščio kūrėjas PewDiePie uždirbo apie 12 milijonų dolerių (2014-2015 metų duomenys). Tuo tarpu dešimt populiariausių YouTube  tinklaraštininkų bendrai uždirbo apie 70 milijonų dolerių.

  Veikla socialiniame tinkle YouTube turi privalumų, viliojančių daug jaunų žmonių: tai darbas be vadovų, suteikiantis nuolatines pajamas ir laisvę keliauti.

  Anot vieno populiariausio Lietuvos vaizdo tinklaraštininkų Dariaus Kniūkšto, vaizdo įrašus kuriančio nuo 14 metų, visai greitai veikla YouTube taps tikru darbu.

  Šių laikų jaunimui vaizdo įrašų kūrimas ir publikavimas internete yra ne tik hobis, tai — saviraiškos forma.

  "Taip, kaip aš vaikystėje paišydavau ant lapo, taip dabar vaikai kuria vaizdo įrašus. Visai nebūtinai jie tai turi daryti profesionaliai", — aiškino Darius.

  Tam pritaria ir Brigita, kurianti vaizdo tinklaraštį apie madą bei keliones "AWO Stories". Ji pasakoja, kad dar studijuodama universitete suprato, jog jos aistra užfiksuoti akimirkas dažnai nesulaukia atsako, todėl "nusprendė pabandyti tai pakeisti": pradėjo skelbti vaizdo įrašus YouTube.

  Kaip rodo Dariaus aštuonerių metų patirtis kuriant tinklaraštį YouTube kanale, klaidinga manyti, kad užsidirbti Lietuvoje taip pat lengva, kaip ir Vakarų šalyse. Kaip pastebi vaikinas, didžiausią įtaką tam daro faktas, jog Lietuva — maža valstybė, turinti mažą rinką. O juk dažniausiai vaizdo tinklaraštininkai užsidirba būtent reklamuodami įvairias prekes, prekių ženklus, paslaugas ar net įmones.

  Vaizdo įrašus kuriant užsienio šalims, pasiekiama ne tik daug didesnė žiūrovų auditorija, bet ir atsiveria daug didesnės rinkos. Kanalas sulaukia ne tik gausesnio sekėjų rato, bet ir didesnio įmonių susidomėjimo, jei reklamuojamos jų prekės ar paslaugos.

  Vaikino nuomone, norint bent šiek tiek užsidirbti iš turimo lietuviško YouTube kanalo, reikia turėti ne mažiau nei dešimt tūkstančių sekėjų.

  Dar šia tema

  PSY gavo "Briliantinį Youtube mygtuką" už naują vaizdo klipą
  Milijardas peržiūrų — YouTube įvadijo 2016 metų Top-10 vaizdo klipų
  YouTube dešimtukas: populiariausi 2016 metų video vaizdai
  Tegai:
  tinklaraštininkas, vaizdo įrašas, socialiniai tinklai, YouTube
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos