03:34 2018 Vasario 20
Vilnius-2°C
Tiesioginis eteris
  Šauktiniai, archyvinė nuotrauka

  Pirmadienį tarnybą pradės puspenkto šimto šauktinių

  © Фото: LRKAM
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  66 0 0

  Iki 2017-ųjų pabaigos dar numatyta pašaukti atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą 677 jaunuolius

  VILNIUS, spalio 8 — Sputnik. Pirmadienį, spalio 9 dieną, nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą pradės 442 šių metų šaukimo kariai, praneša Krašto apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

  Kariai nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą pradės Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje ir Karaliaus Mindaugo husarų batalione Panevėžyje.

  Spalio 23 dieną dar 109 šauktiniai tarnybą pradės Mechanizuotosios pėstininkų brigados "Geležinis Vilkas" Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalione.

  Į tarnybos vietas šauktiniai atvyks iš keturių Regioninių karo prievolės ir komplektavimo skyrių — Vilniaus, Kauno, Šiaulių ir Panevėžio. Daugiausia šauktinių savanorių į tarnybą Husarų mechanizuotajame pėstininkų batalione Panevėžyje, atvyks iš Panevėžio — 255.

  Pirmąją atvykimo dieną jaunuoliams bus išduodamos uniformos ir ekipuotė. Kariai susipažins su daliniu ir tą pačią dieną įsikurs kareivinėse.

  Dauguma devynių mėnesių nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą pradėsiančių jaunuolių yra 21 metų amžiaus ir įgiję vidurinį išsilavinimą. Tarp jų yra 20 merginų ir 17 jaunuolių, grįžusių iš emigracijos. Beveik visi jaunuoliai užsirašė ją atlikti savo noru, arba patekę į šaukimo sąrašus karo prievolininkai pareiškė norą atlikti tarnybą pirmumo tvarka, tarp jų bus ir keturi jaunuoliai, karo prievolininkai, pašaukti iš sąrašo.

  Šiais metais įvairiuose Lietuvos kariuomenės daliniuose nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą jau atlieka 2175 kariai.

  Spalio 2 dieną nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą Rukloje ir Tauragėje pradėjo 946 šių metų šaukimo karių.

  Iki metų pabaigos dar numatyta pašaukti atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą 677 jaunuolius. Iš viso šiais metais į tarnybą bus pakviesti 3537 jaunuoliai.

  Lietuvių nuomonė apie privalmąją tarnybą

  Krašto apsaugos ministerijos užsakymu 2016 metais gruodžio mėnesį visuomenės nuomonės tyrimų bendrovės RAIT atliktos apklausos duomenimis, Lietuvos gyventojai teigiamai vertina privalomosios pradinės karo tarnybos naudą.

  Apie 81% apklausos respondentų nurodė, kad privalomoji pradinė karo tarnyba yra naudinga jaunuoliams. 12% apklaustųjų laikosi priešingos nuomonės, o 7% gyventojų nuomonės šiuo klausimu neturi.

  Šaukimas į Lietuvos kariuomenę buvo grąžintas 2015 metais.

  Išmokos šauktiniams
  © Sputnik/
  Išmokos šauktiniams

  Dar šia tema

  Lietuvos kariai mokosi atremti NATO krizę
  Lietuvos ir NATO kariai dalyvaus pratybose "Medžiotojas 2017"
  Lietuvos kariai išvyksta į operaciją Malyje
  Inžinierių griausmas: kariai mokysis neutralizuoti sprogmenis
  Savaitgalį Šiaulių rajone kariai savanoriai treniruosis su portugalais
  Tegai:
  Nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnyba, šauktiniai, Krašto apsaugos ministerija (KAM)
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos