00:28 2019 Rugpjūčio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1076
 • RUB73.3855
  Teismas, archyvinė nuotrauka

  Neteisėtai Lietuvos sieną kirtęs Rusijos pasienietis paleistas teismo salėje

  © Photo: Depositphotos
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  47 0 0

  Teismas nusprendė paleisti Rusijos pilietį, kuris, būdamas neblaivus, neteisėtai atplaukė upe į Lietuvą, manoma, kad rusas jau atliko bausmę

  VILNIUS, spalio 9 — Sputnik. Šakių rajono apylinkės teismas pirmadienį pripažino pasienietį Ruslaną Peregudą kaltu dėl sienos pažeidimo ir paleido jį teismo salėje, praneša RIA Novosti.

  Kadangi 30 parų jis praleido būdamas suimtas, šis laikas įskaitytas į bausmės laiką, todėl, manoma, kad Rusijos pilietis jau atliko bausmę. Prokuroras Peregudai siūlė skirti 60 parų arešto.

  "Jam skirta 30 parų arešto, kurį jis atliko laukdamas nuosprendžio. Kardomajame suėmime išbūtas laikas įskaitytas į bausmę", —sakė teismo administracijos sekretorė Audronė Matusienė.

  Teismas Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinę įpareigojo organizuoti užsieniečio išvykimą iš Lietuvos, jam grąžintas pasas.

  Ikiteisminio tyrimo duomenimis, kaltinamasis šių metų rugsėjo 9 dieną Šakių rajone, saugomame pasienio ruože tyčia perplaukė Šešupės upę, kurios viduriu eina Lietuvos Respublikos ir Rusijos Federacijos valstybių siena.

  Kaltinamasis pripažino savo kaltę. Jis teismui paaiškino, kad buvo pasiklydęs. Pereguda tikino klaidžiojęs visą naktį ir paryčiui išėjo prie upės, ją perplaukė ieškodamas pagalbos, neturėdamas tikslo patekti į kitą šalį.

  Ikiteisminis tyrimas buvo atliktas per itin trumpą laiką, per 12 dienų. Nusikaltimo padarymo aplinkybės buvo aiškios ir kaltinamasis prisipažino jį padaręs, todėl prokuroras rugsėjo 22 dieną kreipėsi su pareiškimu į apylinkės teismą nagrinėti bylą pagreitinto proceso tvarka.

  Prokuratūros teigimu, įtariamasis dirba Rusijos federalinės saugumo tarnybos (FSB) Pasienio tarnyboje.

  Pagal Baudžiamąjį kodeksą, už neteisėtą sienos perėjimą galima bausti bauda, areštu arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

  Dar šia tema

  Sulaikytas rusas, bandęs parnešti į Lietuvą apie 42 tūkst eurų
  Rusas surengė beprotiškas lenktynes kelyje Suvalkai-Marijampolė
  Tegai:
  Rusijos pilietis, valstybės siena, sienos pažeidimas

  Svarbiausios temos