20:58 2021 Sausio 19
Tiesioginis eteris
  • USD1.2132
  • RUB89.4400
    Visuomenė
    Gauti trumpą nuorodą
    440

    Minint Pasaulinę psichikos sveikatos dieną Sveikatos apsaugos ministerijs ir Lietuvos paštas ragina pasirūpinti artimaisiais ir nusiūsti jiems atviruką su patarimu, kaip apsisagoti nuo psichikos sutrikimų

    VILNIUS, spalio 9 — Sputnik. Visus Lietuvos gyventojus, besirūpinančius savo ir artimųjų, draugų, kaimynų ar kolegų gera psichine sveikata, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kviečia nuo spalio 10-osios užsukti į bet kurį "Lietuvos pašto" skyrių, kur jie gaus šiai progai sukurtą atvirutę su patarimais ir galės ją išsiųsti visiems, kurie jiems rūpi, rašoma ministerijos pranešime.

    "Įkvėpk! Judėk! Maitinkis sveikiau! Pailsėk! Išlik blaivus!", — šiuos ir panašius patarimus, įkvepiančius sveikesniam gyvenimui, SAM kviečia minint Pasaulinę psichikos sveikatos dieną išsiųsti savo artimiesiams.

    Tie, kurie nuolat rūpinasi gera savo savijauta, patarimais ir nuotraukomis, kaip jie stiprina savo psichikos sveikatą, gali pasidalinti SAM Facebook paskyroje, ar tiesiog pasidalinti joje asmenuke su akcijos atvirute. Geriausių patarimų ir šauniausių asmenukių autoriai bus apdovanoti ministerijos prizais.

    Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad efektyviausia įvairių psichikos negalavimų ankstyvoji prevencija — paprasti kasdieniai dalykai, kuriuos, deja, dažnai pamirštame.

    "Pavyzdžiui, kad žmogui reikia pakankamai miego. Bendravimas, judėjimas, pomėgiams skirtas laikas, sveika mityba ir žalingų įpročių atsisakymas yra tvirtas pagrindas mūsų gerai psichinei sveikatai. Todėl labai kviečiu prisidėti prie šios iniciatyvos ir aktyviai dalintis savo patirtimis ar tiesiog sau pasižadėti labiau savimi rūpintis", — sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

    1992 metais Pasaulinė psichikos sveikatos federacija pasiūlė spalio 10 dieną minėti Pasaulinę psichikos sveikatos dieną. Šią dieną organizuojamuose renginiuose skatinama dalyvauti ne tik pacientus ir gydytojus, bet ir visą plačiąją visuomenę. Siekiama supažindinti žmones su psichikos ligų atsiradimo priežastimis, kad būtų galima iš anksto užkirsti joms kelią. Svarbu kuo anksčiau stiprinti žmogaus psichinę sveikatą, kad žmogus nepasiduotų depresijai užpultas menkiausios nesėkmės.

    Lietuvos gyventojų psichikos sveikata
    © Sputnik
    Lietuvos gyventojų psichikos sveikata

    Dar šia tema

    Pasaulio sveikatos organizacija: Lietuva tarp neaktyviausių Europoje
    Pasaulinė savižudybių prevencijos diena: Lietuva aplenkia Surinamą
    SAM: pagrindinės problemos — alkoholizmas ir savižudybės
    Tegai:
    psichinė sveikata, sveikata, Lietuvos paštas, Sveikatos apsaugos ministerija

    Svarbiausios temos