03:26 2018 Vasario 20
Vilnius-2°C
Tiesioginis eteris
  Šiaulių fabrikas Naujoji Rūta, archyvinė nuotrauka

  Fabrikui "Naujoji Rūta" uždraudė naudoti žymenį "Krasnaja Šapočka"

  © Photo: Wikimedia Commons Rimantas Lazdynas
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  34 0 0

  Vilniaus apygardos teismas uždraudė fabrikui "Naujoji Rūta" naudoti žymenį "Krasnaja Šapočka" , nes jis fonetiškai tapatus Maskvos konditerijos fabriko "Krasnyj Oktiabr" prekių ženklo žodiniam elementui

  VILNIUS, spalio 10 — Sputnik. Šiaulių fabrikui "Naujoji Rūta" uždrausta gaminamiems saldainiams naudoti žymenį "Krasnaja Šapočka", praneša RIA Novosti su nuoroda į Vilniaus apygardos teismo spaudos tarnybą.

  Vilniaus apygardos teismas patenkino Maskvos konditerijos fabriko "Krasnyj Oktiabr" skundą ir uždraudė "Naujajai Rūtai" naudoti žymenį "Krasnaja Šapočka"  ("Raudonkepuraitė").

  "Ieškovo prekių ženklo žodinis elementas ir atsakovo naudojamų žymenų žodiniai elementai yra visiškai vienodai tariami, todėl fonetiškai tapatūs. Teismui nekilo abejonių, kad labai reikšminga visuomenės dalis Lietuvoje be vargo supranta rusų kalbą ir lengvai sugeba perskaityti tiek rusiškus žodžius, tiek ir tokius žodžius užrašytus lotyniškomis raidėmis bei teisingai ir dėl to vienodai juos tarti", — rašoma teismo nutartyje.

  Birželį Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti Vilniaus apygardos teismo nutartį, uždraudusią Šiaulių fabrikui "Naujoji Rūta" gaminamiems saldainiams naudoti žymenį "Krasnaja Šapočka".

  Lietuvos teismas taip pat nagrinėja Maskvos konditerijos fabriko "Krasnyj Oktiabr" ir "Naujosios Rūtos" ginčą dėl saldainių "Miška kosolapyj" ("Meškutė šleivakojė").

  Šokoladinius saldainius "Miška kosolapyj", kuriuos gamina Maskvos konditerijos fabrikas "Krasnyj Oktiabr", puošia paveikslas "Rytas pušyne", kurį 1886 metais nutapė garsus Rusijos peizažistas Ivanas Šiškinas kartu su kitu dalininku Konstantinu Savickiu.

  Koncernui "Achemos grupė" priklausanti Šiaulių šokolado ir saldainių gamintoja "Naujoji Rūta" saldainius gamina Vokietijos įmonei "Dovgan", kuri savo tinklalapyje prekiauja produktais iš Rusijos", įskaitant ir saldainius "Krasnaja Šapočka".

  Dar šia tema

  Lietuvoje stabdoma prekyba ukrainietiškais saldainiais "Kuraga"
  Pavojingi saldumynai: Lietuvoje aptikti suklastoti žaislai ir saldainiai
  Dėmesio: ukrainietiški saldainiai gali sukelti alergiją
  Tegai:
  saldainiai, draudimas, Naujoji Rūta, Vilniaus apygardos teismas
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos