03:38 2018 Vasario 20
Vilnius-2°C
Tiesioginis eteris
  Lūšis, archyvinė nuotrauka

  Lietuviai tampa vis sąmoningesni ir neabejingi aplinkai

  © Sputnik/ Евгений Биятов
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  11 0 0

  Daugiausiai šalies gyventojai pranešė apie įvykius dėl sužeistų, automobilio užmuštų ar sužalotų laukinių gyvūnų

  VILNIUS, spalio 10 — Sputnik. Trečiąjį 2017-ųjų ketvirtį buvo gauti 3685 pranešimai apie aplinkos apsaugos pažeidimus, sužeistus gyvūnus bei kitą aplinkai daromą žalą, kas 6% daugiau nei pernai, praneša Aplinkos ministerijos spaudos tarnyba.

  Pranešime nurodoma, kad liepą telefonu gauta 1485, rugpjūtį — 1189, rugsėjį — 1011 pranešimas. Aktyviausi buvo Vilniaus regiono gyventojai, besikreipę 1024 kartus, kauniečiai pateikė 518, o Klaipėdos regiono gyventojai 491 pranešimą.

  Didžioji dalis pranešimų (2007) buvo apie įvykius dėl sužeistų, automobilio užmuštų ar sužalotų laukinių gyvūnų, taip pat dėl laukinių gyvūnų, esančių nebūdingoje jiems aplinkoje, atklydusių į gyvenamąsias vietoves. Kasmet tokių pranešimų sparčiai gausėja — prieš porą metų jų būta beveik trečdaliu mažiau.

  Pareigūnai, reaguodami į gautus pranešimus, 2017 metų liepos-rugsėjo mėnesiais 337 kartus siuntė būdraujančius pareigūnus reaguodami į nedarbo metu gautus iškvietimus. 68% tokių išvykimų pasitvirtino, dažniausiai tai — brakonieriavimas, aplinkos teršimas ir kitos aplinkai kenksmingos veikos.

  Aplinkos ministerija ragina šalies gyventojus ir toliau stebėti aplinką ir būti pilietiškais — pranešti apie pastebėtus aplinkos apsaugos pažeidimus, kitus nustatytų reikalavimų nesilaikymo atvejus, pastebėtus aplinkos apsaugos teršimo ar niokojimo atvejus.

  Dar šia tema

  Vyras už 3 gandrų nužudymą sumokės valstybei beveik 650 eurų
  Išgelbėti suopio jaunikliai
  Parsinešti namo galima tik sužeistą ar sergantį laukinį gyvūną
  Lietuvos Raudonoji knyga: jau antrą kartą rastas pelėdikės jauniklis
  Tegai:
  pranešimai, laukiniai gyvūnai, Aplinkos ministerija
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos