07:37 2020 Gegužės 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1016
 • RUB77.9343
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  349

  Liberalai siūlo Seimui peržiūrėti leistiną alkoholio kiekį vairuotojų kraujyje ir padidinti ribą iki 0,5 promilių, nes Lietuva liko vienintelė ES šalis, kur baudžia jau už 0,41 promilių

  VILNIUS, spalio 11 — Sputnik. Liberalas Gintaras Vaičekauskas antradienį užregistravo įstatymo projektą, kuriuo siūlo vairuotojams sumažinti neblaivumo kartelę ir taikyti 0,5 promilių ribą ir tuo pačiu metu sugriežtinti sankcijas piktnaudžiaujantiems vairuotojams, pranešė Seimo spaudos tarnyba.

  "Lietuva save pozicionuoja kaip vakarietišką valstybę, kultūriškai pažangią, sąmoningą ir inovatyvią, tačiau taiko tokias sankcijas ir ribojimus, kaip kitos sovietizacijos paliestos Europos valstybės ir draudimais rodo nepasitikėjimą savo piliečiais", — teigia Vaičekauskas.

  Todėl Seimo narys siūlo suvienodinti įstatymus ir ribojimus Lietuvoje, kaip yra daugelyje pažangių Europos Sąjungos (ES) valstybių.

  Daugelis vakarietiškų ES narių, tiksliau 18 valstybių, pavyzdžiui, Danija, Austrija, Belgija, Vokietija taiko 0,5 promilių alkoholio kraujyje ribą vairuotojams, o o Didžiojoje Britanijoje galioja net 0,8 promilių limitas.

  Lietuva yra vienintelė Europos valstybė, kurioje asmuo laikomas neblaiviu, jei jam nustatytas 0,41 ir daugiau promilių neblaivumas.

  "Šis skaičius, lyginant su kitomis Europos šalimis, atrodo kaip iš piršto laužtas. Kaip šis skaičius parodo, kad žmogus jau yra neblaivas ir nebesugeba vairuoti?" — savo pranešime klausė Vaičekauskas.

  Tačiau pataisos numato, kad naujos nuostatos galios tik vieną kartą. Todėl mėgėjams piktnaudžiauti alkoholiu prieš sėdant už vairo nudžiugti nevertėtų. Jeigu vairuotojas paklius į panašią situaciją antrą kartą, jam bus taikomos griežtos baudos.

  "Jei nepraėjo vieni metai nuo jau paskirtos nuobaudos įvykdymo ar vairuotojas turi nepanaikintą teistumą už nusikalstamą veiką, kurią padarė neblaivus, galiotų nulinė tolerancijos riba ir griežčiausios baudos", — priduria Vaičekauskas.

  Dvi mažametes dukras vežusios moters kraujyje — 2,22 promilės alkoholio >>

  Nuo 2017-ųjų sausio asmenims, vairavusiems transporto priemones, arba tiems, kas mokė praktinio vairavimo būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, kai jo kraujyje buvo daugiau, negu 1,5 promilių alkoholio, taikoma baudžiamoji atsakomybė — bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 1 metų.

  2017-aisiais dėl neblaivi vairuotojai sukėlė 126 eismo įvykius, kuriuose buvo sužeisti žmonės. Policijos pareigūnai per šiuos metus nustatė 3620 vairuotojų, kurių girtumas viršijo 1,5 promilių. Dėl sunkiai apgirtusių vairuotojų kaltės šiais metais keliuose žuvo dešimt žmonių.

  Dar šia tema

  Policija savaitgalį nustatė 102 neblaivius vairuotojus
  Skuba į darbą: Šiauliuose po šventinės dienos sulaikyti neblaivūs vairuotojai
  Viena vairuotoja užkirto kelią kitam neblaiviam vairuotojui
  Sulaikytą neblaivų vairuotoją giminaitis bandė "gelbėti" kumščiais
  Tegai:
  neblaivūs vairuotojai, neblaivus vairavimas, Liberalų sąjūdis

  Svarbiausios temos