04:02 2020 Liepos 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1444
 • RUB81.0468
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Švietimas Lietuvoje (152)
  33

  Jurgita Petrauskienė pridūrė, kad šis projektas nėra tik vieno universiteto vidaus valdymo organų apsisprendimo reikalas, bet ir visos Lietuvos akademinės sistemos, viešojo valdymo klausimas

  VILNIUS, spalio 11 — Sputnik. Švietimo ir mokslo ministerija, reaguodama į MRU pranešimą apie apsisprendimą likti savarankiška aukštąja mokykla, pabrėžia, kad  reformos tikslas yra aukštesnė studijų ir mokslo kokybė.

  Spalio 9 dieną Mykolo Romerio universitetas Švietimo ir mokslo ministerijai pranešė apie apsisprendimą įgyvendinti savarankiškos aukštosios mokyklos koncepciją.

  Kaip pažymėjo švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, ŠMM laikosi nuostatų, kad šios reformos tikslai yra aukštesnė studijų ir mokslo kokybė, taip pat geresnė atitiktis valstybės, visuomenės ir darbo rinkos poreikiams.

  "Nėra jokios abejonės, kad valstybinių universitetų tinklo optimizavimas neturi būti mechaniškas ir turi laikytis kokybės kriterijų ir minėtų reformos tikslų", — pridūrė J. Petrauskienė.

  Ministrės teigimu, Mykolo Romerio universitetas vykdo valstybei labai svarbią funkciją — rengia viešojo saugumo pareigūnus, viešojo valdymo ir teisės specialistus, atlieka šių sričių mokslinius tyrimus.

  "Siekiant užtikrinti ilgalaikes šių sričių mokslo ir studijų kokybės prielaidas, pasiekti geresnės sinergijos su kitomis socialinių mokslų kryptimis, išvengti studijų ir mokslo krypčių dubliavimo, kartu su Vidaus reikalų ministerija, kitais socialiniais partneriais ir akademine bendruomene šiuo metu yra svarstomas MRU integracijos į Vilniaus universitetą viešojo saugumo ir viešojo valdymo akademijos statusu projektas", — pabrėžia ji.

  J. Petrauskienė pridūrė, kad šis projektas nėra tik vieno universiteto vidaus valdymo organų apsisprendimo reikalas, bet ir visos Lietuvos akademinės sistemos, viešojo valdymo klausimas.

  "Švietimo ir mokslo ministerija tikisi tolesnio geranoriško MRU ir Vilniaus universiteto bendradarbiavimo", — pažymėjo ministrė.

  Šių metų birželį Seimo patvirtintame valstybinių universitetų tinklo optimizavimo plane numatyta Vilniuje ir Kaune sutelkti po vieną klasikinį, plačios aprėpties tyrimų universitetą. Šiuose miestuose taip pat gali veikti profiliniai technologijos, sveikatos mokslų ir menų universitetai. 

  MRU pozicija

  MRU laikosi pozicijos, kad mechaninis universiteto prijungimas nesiekiant aukštesnės studijų ir mokslo kokybės, vengiant korektiškos akademinės konkurencijos, prieštarauja aukštojo mokslo tinklo optimizavimo koncepcijai.

  Pedagoginis uneversitetas Vilniuje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александра Липовец

  Kaip teigiama URM pranešime, mechaniškai prijungiant universitetą išnyktų tobulėti skatinanti konkurencija, ypač ruošiant teisės srities specialistus, būtų prarasta daug metų kaupta akademinė patirtis, atsisakyta pažangios vadybos tradicijos, prarasti su Europos ir Azijos universitetais užmegzti ryšiai, nepavyktų išsaugoti bei sutelkti ir taip negausaus Lietuvos socialinių mokslų potencialo.

  Tad šiuo metu MRU vadovybė nemato jokių protingais ir lygiaverčiais principais pagrįstų jungimosi su VU galimybių, o tolesnę savo veiklą sieja su MRU kaip specializuotos teisės ir viešosios tarnybos aukštosios mokyklos koncepcija ir jos įgyvendinimu.

  Temos:
  Švietimas Lietuvoje (152)

  Dar šia tema

  Aukštojo mokslo pertvarka: nemokamos bakalauro studijos ir tik du universitetai
  Visuomenė sako "ne" seksualiniam priekabiavimui aukštosiose mokyklose
  Priimtų į universitetus studentų skaičius sumažėjo dėl pakeltų reikalavimų
  Kur stoti: labiausiai studentus vilioja Vilniaus universitetas
  Tegai:
  pertvarka, universitetai, Švietimo ir mokslo ministerija, Jurgita Petrauskienė

  Svarbiausios temos