09:58 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  78

  "Aeroflot" reklamoje pavaizduoti tarybiniai simboliai kūjis ir pjautuvas sukėlė žurnalistės nepasitenkinimą, o Seimo nerys viešai paskelbė, kad Rusijos skrydžių kompanija pažeidė Lietuvos įstatymus

  VILNIUS, spalio 12 — Sputnik. Lietuvoje kilo diskusija dėl Rusijos aviakompanijos "Aeroflot" reklamos sostinės centre, nes joje pavaizduota tarybinė simbolika.

  Dar pereitą savaitę Vilniuje atsirado "Aeroflot" reklaminiai stendai. Nuotraukoje gerai matyti tarybinė simbolika —  pjautuvas ir kūjis. Reklama buvo iškabinta Gedimino prospekte, visai netoli Seimo.

  Pirmoji atkreipusi dėmesį į reklamą buvo žurnalistė Rita Miliūtė.

  "Naujoji Vilniaus koalicija dar tiktai pakeliui, o įstatymas, kad LT draudžiama demonstruoti ženklus su tarybiniais simboliais kūju ir pjautuvu, mieste jau negalioja. LR vyriausybės panosėje. Taip lygiai tarp jos ir Teisingumo ministerijos", — užrašė Facebook Miliūtė.

  Į žuranlistės žinutę sureagavo parlamentaras Mantas Adomėnas. Politikas iš karto pareiškė, kad toks tarybinės simbolikos vaizdavimas pažeidžia Lietuvos įstatymą.

  Adomėnas nurodė, kad "Aeroflot" emblema pažeidžia LR Administracinių nusižengimų kodekso 524 straipsnį "Nacistinių ar komunistinių simbolių platinimas ar demonstravimas".

  Antra, Adomėnas suabejojo, kad "Aeroflot" lėktuvai iš viso gali būti įleidžiami į Lietuvos teritoriją, nes pagal Administracinių nusižengimų kodekso 524 straipsnio 3 dalį simboliai turi būti konfiskuoti.

  Seimo narys kreipėsi į bendrovės "West Express", kuri išplatino šią reklamą, generalinį direktorių.

  Vėliau plakatai iš Vilniaus gatvių dingo, tačiau kompanija, kuri sukūrė reklamos dizainą, buvo patikinta, kad pasibaigė reklaminės kampanijos laikotarpis, ir tai niekaip nesusiję su kilusiu skandalu.

  Tarybinė simbolika Lietuvoje

  Lietuvoje nuo 2008 metų tarybų ir nacių simboliai negali būti naudojami ir platinami masinio susirinkimo vietose ir masinių renginių metu.

  Suvenyrų su sovietine simbolika pardavimas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Руслан Кривобок

  Naudoti šią simboliką galima tik muziejuose, taip pat mokslo, meno ir švietimo tikslais bei antikvarinėje prekyboje.

  Gegužę Lietuvos pasieniečiai tarybinę simboliką prilygino nacizmui ir prigrasino baudomis tiems vairuotojams, ant kurių automobilių ji bus aptikta.

  Lietuvos administracinių nusižengimų kodeksas už nacistinės ir tarybinės simbolikos demonstravimą numato baudą nuo 150 iki 300 eurų.

  Sausio pradžioje į Lietuvą neįleistas Baltarusijos pilietis, kurio automobilis buvo paženklintas tarybine simbolika. Anot VSAT, užsienietis kelionę galėjo tęsti pėsčiomis arba privalėjo nuklijuoti lipduką ir vykti automobiliu. Vairuotojas nuimti sovietinę simboliką atsisakė.

  Birželio 6 dieną Klaipėdoje policija sulaikė Latvijos pilietį, kuris vilkėjo marškinėlius su tarybine simbolika.

  Dar šia tema

  Plakatai su sovietine simbolika nukabinti nuo namų Šalčininkų rajone
  Už sovietinę simboliką ant automobilio laukia bauda
  Tegai:
  reklama, sovietinė simbolika, Aeroflot

  Svarbiausios temos