12:28 2020 Birželio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB77.8132
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  26

  Pareigūnams pasiūlęs 100 eurų kyšį Tauragės rajono gyventojas už tai, kad pasirodė neblaivus viešoje vietoje turės sumokėti beveik 1000 eurų baudą

  VILNIUS, spalio 12 —Sputnik. Tauragės rajono apylinkės teismas 55 metų A. J., bandžiusiam papirkti policijos pareigūnus, kad šie neužfiksuotų administracinio nusižengimo, skyrė beveik 1000 eurų baudą, rašoma teismo pranešime.

  Be to, teismas paskyrė konfiskuoti 100 eurų, kuriuos vyras pasiūlė pareigūnams.

  Kyšį A. J. pasiūlė po to, kai šių metų rugsėjo 25-osios vakarą jį kartu su žmona gatvėje sustabdė policijos pareigūnai,  įtarę, kad jie yra neblaivūs. Nustačius, jog įtarimai pasitvirtino, buvo pradėtas pildyti administracinio nusižengimo protokolas.

  Porai už pasirodymą viešoje vietoje neblaiviems grėsė įspėjimai arba baudos iki 90 eurų. Sutuoktinis nusprendė administracinės nuobaudos išvengti ir susitarti kitaip — pasiūlė 100 eurų kyšį. Pareigūnai jį įspėjo dėl galimos baudžiamosios atsakomybės, tačiau vyriškis įspėjimo nepaisė ir įbruko kupiūrą vienam iš uniformuotų pareigūnų.

  Teismo posėdžio metu vyras savo kaltę pripažino visiškai ir gailėjosi, teismas skirdamas bausmę į tai atsižvelgė. Vyras gynėsi baudžiamąjį nusižengimą padaręs per girtumą, tačiau aplinkybę, jog vyras nusižengė būdamas neblaivus, teismas pripažino sunkinančia.

  Be to, atkreipė dėmesį į tai, jog A. J. yra teistas, o teistumas neišnykęs, anksčiau jis buvo baustas ir administracine tvarka.

  Šių metų kovą Seimui buvo pateiktas projektas, kurio siūloma sugriežtinti administracinę atsakomybę už alkoholinių gėrimų gėrimą viešose vietose arba neblaivaus asmens pasirodymą viešose vietose nustatant įspėjimą arba baudą nuo 20 iki 100 eurų, o už tokių veikų padarymą pakartotinai — baudą nuo 100 iki 200 eurų.

  Šiuo metu šis administracinis nusižengimas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 14 iki 30 eurų, o pakartotinis nusižengimas — baudą nuo 30 iki 90 eurų.

  Dar šia tema

  Kuršių mariose pasieniečiai ieškojo girto vilniečio išplaukusio valtimi
  Viena vairuotoja užkirto kelią kitam neblaiviam vairuotojui
  Tegai:
  neblaivumas, kyšis

  Svarbiausios temos