03:33 2018 Vasario 26
Vilnius-19°C
Tiesioginis eteris
  Lenkijos ambasadorė Lietuvoje Urszula Doroszewska, archyvinė nuotrauka

  Lenkijos ambasadorė: Lietuvoje negalima švęsti gegužės 9-osios

  © Lietuvos kanceliarija/Robertas Dačkus
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  11541

  Naujoji Lenkijos ambasadorė Lietuvoje mano, kad 1945 metų gegužės 9-oji neatnešė laisvės nei Lietuvai, nei Lenkijai

  VILNIUS, spalio 12 — Sputnik. Naujoji Lenkijos ambasadorė Lietuvoje Urszula Doroszewska susitikus su Lietuvos žurnalistais teigė, kad, anot jos, neteisinga švęsti Pergalės dieną Lietuvoje ir Lenkijoje, praneša RIA Novosti.

  Anot Doroszewskos, švęsti Antrojo pasaulinio karo pabaigą gegužės 9-ąją yra neteisinga, nes ši diena 1945-aisiais neatnešė laisvės nei Lietuvai, nei Lenkijai.

  "Antrojo pasaulinio karo pabaigos šventimas gegužės devintąją neatitinka tiesos, nes žinome, kad tą dieną nei Lenkija, nei Lietuva nelaimėjo. Tai nėra proga tą dieną linksmai švęsti karo pabaigą", — spaudos konferencijoje Vilniuje sakė ambasadorė Urszula Doroszewska.

  Oficialiai Lietuva švenčia Pergalės dieną gegužės 8-ąją, kaip tai daroma ir kitose Europos šalyse. Lietuvos valdžia savo pasirinkimą motyvoja tuo, kad būtent šią dieną buvo pasirašytas Fašistinės Vokietijos kapituliacijos aktas.

  Tačiau Lietuvoje tūkstančiai žmonių gegužės 9 dieną susirenka tarybinių karių, žuvusių Antrojo pasaulinio karo metu, palaidojimo vietose.

  Kelis metus iš eilės akcija "Nemirtingasis pulkas" vyksta Vilniuje, Klaipėdoje, Kaune, Alytuje ir Šiauliuose bei kituose miestuose.

  Doroszewska oficialiai įteikė Lietuvos prezidentei Daliai Grybauskaitei skiriamuosius raštus šių metų rugpjūčio 23 dieną. Spaudos konferencijos metu ambasadorė pabrėžė, kad vienas pagrindinių jos darbo prioritetų — Lietuvos ir Lenkijos saugumas bei gynyba, ypač šalių bendradarbiavimas informaciniame kare.

  Dar šia tema

  Mašinų su Pergalės dienos simbolika savininkams Lietuvoje gresia bauda
  Lietuvoje minima Laisvės diena
  Vilnius paminėjo 73-ąsias išvadavimo nuo fašizmo metines
  Tegai:
  Urszula Doroszewska
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos