08:47 2020 Rugpjūčio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1726
 • RUB86.6018
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  37

  Vis daugiau žmonių gydytojams įteikia dovanas tiesiog norėdami nuoširdžiai atsidėkoti, šis rodiklis per metus išaugo beveik 20%

  VILNIUS, spalio 14 — Sputnik. Žmonių, atsidėkojančių gydytojams dovanomis ar pinigais, palyginti su praėjusiais metais, sumažėjo 5 procentais, praneša Sveikatos apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

  Atlikto tyrimo duomenimis, penktadalis gydymo įstaigose apsilankiusių respondentų teigė vienaip ar kitaip neoficialiai atsiskaitę su gydytoju ar kitu medicinos darbuotoju: 13% neoficialiai davė pinigų (pernai tokių žmonių buvo 19%), 7% davė kitokių dovanų (2016 metais — 5%).

  Pinigų dažniau davė moterys, 36 metų ir vyresni respondentai bei didesnių pajamų grupių atstovai.

  Tyrimas parodė, kad ir toliau populiariausios gydytojams ar kitiems medicinos darbuotojams duodamos dovanos yra saldainiai, šokoladas. Iš 7% davusiųjų gydytojams dovanas: 46% davė saldainių, o 44% — kavos. Taip pat gydytojams siūlomas alkoholis, gėlės, maisto produktai.

  Geriausi rodikliai regioninio ir rajoninio lygmens ligoninėse, čia kyšių duodama mažiausiai.

  Dažniausiai neoficialiai su medicinos darbuotojais atsiskaitoma norint gauti geresnę, kokybiškesnę paslaugą, šis rodiklis per metus gerokai sumažėjo. Tačiau neramina, kad vis daugiau žmonių gydytojams duoda dovanas tiesiog norėdami nuoširdžiai atsidėkoti, šis rodiklis per metus išaugo beveik 20%.

  Trečdalis apklaustųjų duodami kyšį tikėjosi greičiau gauti paslaugą, 12% taip elgtis paskatino noras gauti paslaugą apskritai, nes kitu atveju ji nebūtų suteikta. 11% apklaustųjų teigimu, gydymo įstaigos darbuotojas netiesiogiai davė suprasti, kad pageidautų neoficialios priemokos ar dovanos. 8% respondentų renkasi neoficialiai atsiskaityti, kadangi, jų nuomone, visi taip daro, tai yra priimta. Vieno procento teigimu, medicinos darbuotojas pareikalavo, tiesiogiai paprašė neoficialios priemokos ar dovanos.

  Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad už kyšio davimą ir ėmimą atsako ir pacientas, ir gydytojas. Bet kokio dydžio neleistina dovana yra laikoma kyšiu.

  Dar šia tema

  Prezidentė siūlo didinti atsakomybę už korupciją
  Korupcijos faktai atskleisti Lietuvos saugios laivybos administracijoje
  Jurgis Didžiulis: kovoje su korupcija reikia pradėti nuo savęs
  Tarptautinė kovos su korupcija komisija patikrino parlamentarus ir teisėjus
  Liberalų partijos skandalas: korupcija ar labdara?
  Tegai:
  kova su korupcija, saldainiai, dovana, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM)

  Svarbiausios temos