19:23 2018 Gegužės 25
Vilnius+ 24°C
Tiesioginis eteris
 • USD1.1675
 • RUB72.4935
  Vilnius, archyvinė nuotrauka

  Lietuvoje prognozuojamas šiltas spalis, o tikra žiema ateis po Kalėdų

  © Flickr/ Sergey Galyonkin
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  65 0 0

  Artimiausiu metu šalyje orai atšils, sumažės lietingų dienų, mano Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Klimatologijos skyriaus vedėjas Donatas Valiukas

  VILNIUS, spalio 15 — Sputnik. Į Lietuvą greit ateis giedresni orai, pranešė Klimatologijos skyriaus vedėjas Donatas Valiukas interviu LRT.

  Gausus lietus Lietuvą merkia nuo vasaros pabaigos, o tokio lietingo rugsėjo, kaip Panevėžyje, Biržuose, Dotnuvoje ir Raseiniuose nėra buvę 50 metų. Vilniuje rugsėjį registruota 76 milimetrai kritulių, kai įprastai būna 66 milimetrai. Šiek tiek geresnė situacija buvo pietinėje ir pietrytinėje Lietuvoje, kur tokių gausių kritulių nebuvo, pažymėjo Valiukas.

  Klimatologas viena iš tokių orų priežasčių vadina klimato kaitą. Kinta ne tik temperatūra, bet ir iškritusių kritulių kiekis per tam tikrą laikotarpį.

  "Gali iškristi labai gausių kritulių per vieną valandą, dieną ar mėnesį, o vėliau gali sekti laikotarpis, kai kritulių bus mažai", — pažymi Valiukas.

  Pagal eksperto prognozes, artimiausiu metu bus atšilimas ir mažiau kritulių, o mėnesio pabaigoje kritulių kiekis turėtų būti artimas įprastinėms normoms. Oro temperatūra, pasak Valiuko, turi buti artima daugiametei normai — 7,2 laipsnio.

  Nepaisant to, kad daug lituvių manė, kad bobų vasara buvo praėjusią savaitę, tai netiesa. Nors orai buvo šilti, klimatologinės bobų vasaros dar neturėjome, pasakojo Valiukas.

  Šią žiemą orai prognozuojami šilčiau nei daugiametės normos. Tikroji žiema prasidės tik po Kalėdų, pranešė ekspertas.

  Dar šia tema

  Skvernelis kreipėsi į EK, prašydamas kompensuoti nuostolius ūkininkams
  Dėl liūties nukentėję ūkininkai gali gauti pažymą apie "force majeure"
  Ir vėl plaukiame: Vilnių užklupo nauja audra
  Tegai:
  orų prognozė, Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba, Donatas Valiukas
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos