11:50 2019 Rugpjūčio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1076
 • RUB73.3855
  Antrankiai ir teisėjo plaktukas, archyvinė nuotrauka

  Emigracija nepadės išvengti bausmės: bus sukurta Europos prokuratūra

  © Photo: Depositphotos belchonock
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  18 0 0

  Nuo teisingumo nusikaltėliams greitai nepavyks pasislėpti kitoje šalyje — ES Teisingumo ir vidaus reikalų taryboje Liuksenburge buvo galutinai sutarta dėl bendros Europos prokuratūros steigimo

  VILNIUS, spalio 16 — Sputnik. Europos Sąjungos (ES) Teisingumo ir vidaus reikalų taryboje Liuksenburge buvo pritarta Europos prokuratūros įsteigimui, praneša Teisingumo ministerijos spaudos tarnyba.

  Ši institucija turėtų pradėti funkcionuoti iki 2019 metų pabaigos, jos būstinė bus įsikūrusi Liuksemburge.  

  "Lietuva visų derybų metu palankiai vertino iniciatyvą stiprinti ES finansinių interesų apsaugą, įsteigiant Europos prokuratūrą. Šis sprendimas įsteigti veiksmingą, skaidrią ir nepriklausomą instituciją, kovojančią su finansiniais nusikaltimais, iš esmės atitinka Lietuvos poziciją", — sakė ES teisingumo ministrų susitikime dalyvavusi ministrė Milda Vainiutė.

  Dvidešimt ES šalių pareiškė siekį prisidėti prie Europos prokuratūros įkūrimo. Šios institucijos idėja buvo iškelta dar 2013 metais, kai Lietuva pirmininkavo ES Tarybai. Šiuo siūlymu buvo siekiama pašalinti kliūtis efektyviai kovai su ES finansiniams interesams kenkiančiais nusikaltimais.

  Kasmet ES biudžetas praranda apie 280 milijonų eurų dėl ES finansiniams interesams kenkiančių sukčiavimo nusikaltimų. Jei bus pritarta siūlymui įsteigti Europos prokuratūrą, ši institucija galės efektyviai užkirsti kelią neteisėtam ES biudžeto lėšų panaudojimui ir tolimesniems sukčiavimo atvejams.

  Europos Parlamentas praėjusią savaitę jau yra pritaręs Europos prokuratūros reglamentui. Visi Europos prokuratūros svarbiausi sprendimai, įskaitant ir operatyvinius sprendimus konkrečiose bylose, būtų priimamai ne vienasmeniškai Europos prokuroro, o kolegialiai, tai yra kolegijoje ar nuolatinėse kolegijose, į kurias būtų deleguoti ES valstybių narių prokurorai.

  Dar šia tema

  Dažniausiai lietuviai į vergystę patenka Didžiojoje Britanijoje
  Atsibodo slapstytis: po dviejų metų nusikaltėlis pats pasidavė policijai
  "Most Wanted": tarp ieškomiausių Europos nusikaltėlių yra ir lietuvis
  Tegai:
  nusikaltėliai, Europos prokuratūra, Europos Sąjunga (ES), Europa

  Svarbiausios temos