00:21 2020 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  42

  Antradienį Konstitucinis Teismas nagrinės, ar gali išsaugoti Lietuvos pilietybę Europos Sąjungos ir NATO šalyse gyvenantys lietuviai

  VILNIUS, spalio 16 — Sputnik. Antradienį, spalio 17 dieną Konstitucinis Teismas (KT) viešame posėdyje nagrinės pareiškėjo Seimo 2017 metų birželio 27 dienos nutarime išdėstytą prašymą išaiškinti Konstitucinio Teismo 2006 metų lapkričio 13 dienos nutarimo ir 2013 metų kovo 13 dienos sprendimo pilietybės klausimais nuostatas, rašoma teismo pranešime spaudai.

  Seimui byloje atstovaus daktaras Žygimantas Pavilionis, rašoma pranešime spaudai.

  Pareiškėjas, be kita ko, prašo išaiškinti, ar Seimas gali nustatyti Pilietybės įstatymo teisinį reguliavimą, pagal kurį Lietuvos piliečiai, po nepriklausomybės atkūrimo 1990 metų kovo 11-osios išvykę iš Lietuvos ir įgiję Europos Sąjungos ar Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijos valstybės narės pilietybę, galėtų išsaugoti Lietuvos pilietybę.

  Dvigubos pilietybės klausimas: Seimo nariai siūlo įkurti Lietuvio pasą >>

  Pasak Lietuvos Parlamento atstovo byloje Pavilionio, kreipimasis į KT iš pirmo žvilgsnio atrodo visiškai logiškas — prašoma išaiškinimo, ar formuluotė, kad dviguba pilietybė Lietuvos piliečiams suteikiama tik tam tikrais išimtiniais atvejais, atitinka realybę, su kuria susiduria mūsų šalis bei jos piliečiai, ir nėra pažeidžiamas lygiateisiškumo principas.

  Londonas
  © RIA Novosti . Edvinas Mamontovas

  Šiuo metu dešimtims tūkstančių Lietuvos piliečių, iš tėvynės išvykusių iki 1991 metų, tokia išimtis galioja. Tačiau piliečiams, kurie išvyko iš šalies po 1990 metų kovo 11 dienos, ši teisė atimama. Todėl Seimas dar kartą bando paklausti, ar nediskriminuojami apie 800 tūkstančių iš Lietuvos išvykusių piliečių, kai jų tėvai, seneliai ir litvakai tokią teisę jau turi.

  Dvigubos pilietybės klausimas tapo itin aktualus po 2016 metų Didžiosios Britanijos, kur šiandien gyvena dešimtys tūkstančių Lietuvos piliečių, nacionaliniu referendumu priimto sprendimo pasitraukti iš Europos Sąjungos. Šios šalies pasitraukimo iš Bendrijos metu dabar Didžiojoje Britanijoje gyvenantiems ir dirbantiems Lietuvos piliečiams gali iškilti didelių iššūkių, susijusių su pilietybės išsaugojimu.

  Skaičiuojama, jog vien dėl to Lietuva gali jau per ateinančius porą metų prarasti dešimtis tūkstančių piliečių, vietoj Lietuvos Respublikos pilietybės pasirenkančių Didžiosios Britanijos pilietybę.

  114 Seimo narių pasirašė įstatymo projektą dėl dvigubos pilietybės išsaugojimo.

  Posėdžio tiesioginę transliaciją galima stebėti internetu www.lrkt.lt.

  Dar šia tema

  Lietuva ketina suteikti Saakašviliui pilietybę
  Lietuvoje negalima diskriminuoti dėl pilietybės
  Linkevičius siūlo keisti Referendumo įstatymą dėl dvigubos pilietybės
  Tegai:
  dviguba pilietybė, Konstitucinis Teismas, Žygimantas Pavilionis

  Svarbiausios temos