15:39 2018 Gegužės 23
Vilnius+ 19°C
Tiesioginis eteris
  Kaniterapija, archyvinė nuotrauka

  Pirmokai mokosi skaityti knygas jaukioje mielo šuns draugijoje

  © Photo: Facebook/Kaniterapijos asociacija
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Švietimas Lietuvoje (148)
  9410

  Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje tęsiama iniciatyva "Skaitymas su šunimi", kuroje vaikai noriai dalyvauja, nes šuo nesijuokia iš klaidų ir įkyriai nebara, be išlygų priima skaitovą

  VILNIUS, spalio 17 — Sputnik. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje Kaniterapijos asociacija (KA) vėl tęsia socialinį projektą "Skaitymas su šunimi", praneša bibliotekos spaudos tarnyba.

  Gegužės pradžioje į Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką oriai įžengė auksaspalvė retriverė Rėja. Keturkojis atėjo ne tingiai šildyti knygas vartančios šeimininkės kojų. Ji čia kuo rimčiausiai dirbo — padėjo vaikams mokytis skaityti, lavinti kalbą, įveikti skaitymo baimę. Susitikimai pasiteisino: akys spindėjo, uodegos vizgėjo, tad bendradarbiavimas tęsiamas.

  Įvadiniame susitikime, kuris įvyko  spalio 7 dieną, vaikai ir tėveliai susipažino su retriveriais Mona ir Gongu bei jų vedlėmis Rasa ir Veslava.

  Projekto teorinius ir praktinius aspektus pristatė KA prezidentė Vilmantė Pakalniškienė ir Vaikų literatūros departamento darbuotoja Viktorija Pukėnaitė.

  Pakalniškienė papasakojo apie kaniterapiją Lietuvoje, būsimų susitikimų scenarijus.

  Projekto Skaitymas su šunimi pristatymas
  Projekto "Skaitymas su šunimi" pristatymas

  Pradinukai ir jų tėveliai, dalyvaujantys naujojo sezono tokiuose skaitymuose, rinksis skaityti keturkojams klausytojams 15:30 pirmadieniais ir trečiadieniais.

  Gyvūnų asistuojamoji terapija — kas tai?

  Pasaulyje gerai žinoma profesionalios gyvūnų terapijos teikiama nauda: atidžiai atrinkti ir auklėti gyvūnai padeda greičiau atsigauti po psichologinių traumų, lengvina ligonių reabilitaciją, talkina įveikiant mokymosi sunkumus.

  2013 metų sausį Lietuvoje buvo įsteigta Kaniterapijos asociacija — visuomeninė organizacija, besirūpinanti kaniterapijos diegimu ir plėtojimu mūsų šalyje. Kaniterapija — alternatyvus ir pagalbinis gydymo, reabilitacijos būdas, kai norint pasiekti geresnės fizinės, emocinės sveikatos, pagerinti pažintinius ir socialinius įgūdžius dalyvauja specialiai paruoštas šuo motyvacijai sustiprinti.

  Projektas "Skaitymas su šunimi"

  Atskira kaniterapijos veiklos gija — skaitymas su šunimi. Dažnai manoma, kad ši veikla tinka tik vaikams. Tačiau įrodyta, kad toks skaitymas padeda žmonėms po insulto greičiau atgauti kalbos dovaną, lavinti kalbėjimą, padeda Alzheimeriu sergantiems gaivinti atmintį.

  Šuo nesijuokia iš klaidų ir įkyriai nebara, be išlygų priima skaitantįjį: ši netikėta bičiulystė ramina ir motyvuoja įveikti kylančius sunkumus. Skaityti pasirenkamos knygos apie gyvūnus, dažniausia — apie šunis.

  "Sukuriama jauki namų aplinka, skaitymo kampelyje jaukiai įsikuria trys geriausi draugai: vaikas, šuo ir šuns šeimininkas. Visus tris draugėn suburia ne bet kas, o Jos Didenybė Gera Knyga. Pašaliniams tenka kantriai palaukti už durų", — pažymi organizatoriai.

  Projekte "Skaitymas su šunimi" dalyvauja tik specialų egzaminą išlaikę, galiojantį pažymėjimą turintys šunys.

  Temos:
  Švietimas Lietuvoje (148)

  Dar šia tema

  Rudenį Vilniaus mokyklų duris pravers rekordinis pirmokų skaičius
  Tegai:
  pirmokai, vaikai, Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo biblioteka, Skaitymas su šunimi, Vilnius
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos