15:39 2018 Gegužės 23
Vilnius+ 19°C
Tiesioginis eteris
  Perspėjimo sistema, archyvonė nuotrauka

  Lietuvoje trečiadienį kauks sirenos — bus tikrinama Perspėjimo sistema

  © Photo: Depositphotos
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  176 0 0

  Susidarius ekstremaliajai situacijai šalyje, gyventojai perspėjami sirenomis ar pranešimais į mobiliuosius telefonus, tokiu atveju, išgirdus sirenas, gyventojams rekomenduojama įsijungti radiją ar televiziją ir išklausyti skelbiamą informaciją

  VILNIUS, spalio 17 — Sputnik. Spalio 18 dieną 11:52 vyks Perspėjimo sistemos patikrinimas, praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

  Šalies gyventojai girdės sirenų gausmą, bus jungiamos centralizuoto valdymo sirenos garsiniu signalu "Dėmesio visiems", taip pat gyventojams bus išsiųsti  trumpieji perspėjimo pranešimai į mobiliuosius telefonus apie sistemos patikrinimą.

  Departamento pareigūnai atkreipia dėmesį, kad šie pranešimai siunčiami visiems mobiliojo ryšio vartotojams, tačiau gali būti priimami tik tais telefonais, kuriuose yra įjungta korinio transliavimo funkcija.

  Telefonų nustatymo instrukcijos ir daugiau informacijos apie šią sistemą pateikiama Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento arba gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos tinklalapiuose. Jeigu perspėjimo pranešimo savo mobiliajame telefone šalies gyventojai negavo, nors jį aktyvavo, galima apie tai pasiteirauti elektroniniu paštu gpis@vpgt.lt.

  Patikrinimo metu sirenos kauks tris minutes. Nustojus joms kaukti, 11:55, per Lietuvos radijo ir televizijos programas, regionines ir vietines radijo programas gyventojams bus skelbiama informacija ir rekomendacijos.

  Trumpųjų perspėjimo pranešimų perdavimas prasidės kartu su sirenų jungimo pradžia, tai yra 11:52 ir tęsis iki 11:58.

  Departamento pareigūnai primena, kad išgirdus sirenas, gyventojams rekomenduojama įsijungti radiją ar televiziją ir išklausyti skelbiamą informaciją. Paprastai sirenos įjungiamos du kartus per metus, kai atliekamas Perspėjimo sistemos patikrinimas.

  Trumpųjų perspėjimo pranešimų sistemos patikrinimas atliekamas kiekvieną mėnesio pirmąjį darbo dieną 10:00. Šių patikrinimų metu šalies gyventojai turi galimybę įsitikinti, ar jie yra teisingai įsijungę korinio transliavimo funkciją tam, kad gautų trumpuosius perspėjimo pranešimus. Patikrinimo metu pranešimai perduodami kas vieną minutę. Jeigu telefonas nustatytas teisingai, gyventojas gaus tik vieną pranešimą.

  Gresiant ar susidarius ekstremaliajai situacijai šalyje, šalies gyventojai perspėjami įjungtomis sirenomis ar pranešimais į mobiliuosius telefonus, prireikus per mobiliąsias įgarsinimo priemones ar per pasiuntinius, o informuojami per radiją ir televiziją.

  Dar šia tema

  Nuo šiol skambinantys pagalbos numeriu 112 bus atsekami greičiau
  Mobilioji programėlė padės prieglobsčio prašytojams
  Kauno rajono senoliai nemokamai gaus pagalbos iškvietimo pultelius
  Tegai:
  ekstremalioji situacija, sirena, Perspėjimo sistemos patikrinimas
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos