22:28 2018 Balandžio 21
Vilnius+ 12°C
Tiesioginis eteris
  КNeformalus ugdymas, archyvinė nuotrauka

  Šiais mokslo metais vilniečiai gaus kas mėnesį po 15 eurų būreliams

  © Sputnik / Валерий Титиевский
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  16 0 0

  Vilniaus savivaldybė nusprendė papildomai skirti 395 tūkstančių eurų neformaliam ugdymui, kad būrelius po pamokų galėtų lankyti dar daugiau vilniečių vaikų

  VILNIUS, spalio 17 — Sputnik. Sostinės savivaldybė planuoja 16,8 tūkstančių vilniečių skirti po 15 eurų krepšelį kas mėnesį būreliams po pamokų, rašoma savivaldybės pranešime spaudai.

  Per šiuos metus vyriausybė neformaliajam švietimui skyrė 1,6 milijono eurų, savivaldybė planuoja papildomai skirti dar 395 tūkstančių eurų, kad būrelius galėtų lankyti dar daugiau vilniečių vaikų.

  Šiemet didėja ne tik finansavimas neformaliajam vilniečių ugdymui, bet ir popamokinės veiklos pasiūla — jeigu pernai moksleiviai galėjo rinktis iš 366 būrelių, šįmet jų jau 391.

  Būreliai labai įvairūs — dizaino studijos, robotikos, fotografijos, grafikos dirbtuvės, baletas, gitaros, dailiojo čiuožimo pamokos ir daug kitos smagios naudingos veiklos.

  Užpernai šią tikslinę dotaciją Vilniaus mieste gavo apie 12 500 vaikų per mėnesį. Praėjusiais mokslo metais NVŠ tikslinę dotaciją gaunančių vaikų skaičius išaugo iki 16 500 vaikų per mokslo metus. Šiais mokslo metais numatyta, kad parama neformaliam ugdymui galės pasinaudoti apie 17 tūkstančių vilniečių moksleivių.

  Tėvai ir vaikai, išsirinkę pageidaujamą programą iš akredituotų NVŠ programų sąrašo turi kreiptis tiesiogiai į išsirinktos programos vykdytoją — NVŠ teikėją. NVŠ teikėjas turi suteikti visą informaciją apie savo vykdomą programą ir 15 eurų NVŠ krepšelį.

  Naujais mokslo metais mokiniai turės krašto gynybos pamokas >>

  Visą informaciją apie tai, kaip pasinaudoti 15 eurų krepšeliu bei išsirinkti vieną iš 391 skirtingų programų galima rasti tinkalalapyje www.neformalusugdymas.lt/informacija-tevams.

  Neformalusis vaikų ugdymas gerina įvairaus amžiaus vaikų meninius, kūrybinius įgūdžius, suteikia galimybę prasmingai praleisti laisvalaikį, pagerinti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.

  Dar šia tema

  Vaikų vasaros stovykloms šiemet skiriamas milijonas eurų
  Mokyklos stoja į kovą prieš patyčias ir smurtą
  Lietuva yra pasirengusi laikytis EBPO rekomendacijų
  Tegai:
  būrelis, neformalus ugdymas, vaikai, Vilniaus miesto savivaldybė
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos