04:47 2019 Gruodžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1077
 • RUB70.4627
  Rdiacija, archyvinė nuotrauka

  Lietuvoje aptiktos radioaktyvios medžiagos nekelia pavojaus žmonėms

  © Flickr / Mad House Photography
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Ignalinos atominės elektrinės uždarymas (56)
  54

  Ignalinos atominės elektrinės rajone aptikti radioaktyviojo rutenio-106 pėdsakai nekelia pavojaus žmonių sveikatai ir aplinkai, manoma, kad išmetimas galėjo įvykti Rusijoje

  VILNIUS, spalio 17 — Sputnik. Ignalinos atominės elektrinės Aplinkos stebėsenos laboratorijoje atlikus spalio 3-12 dienomis oro ir vandens mėginių matavimus, buvo nustatyti rutenio-106 (Ru-106) radionuklido pėdsakai, praneša Radiacinės saugos centras.

  Aplinkos apsaugos agentūrai atlikus spalio 2-5 dienomis aerozolių mėginių matavimus, taip pat buvo nustatyti Ru-106 pėdsakai.

  Abiejų laboratorijų išmatuoti Ru-106 radionuklido aktyvumai mėginiuose yra labai maži ir pavojaus žmonių sveikatai ir aplinkai nekelia.

  Centras primena, kad rugsėjo 29 — spalio 3 dienomis Visuotinio branduolinių bandymų uždraudimo sutarties (VBBUS) organizacijai priklausančios stotys užfiksavo rutenio-106 radionuklido pėdsakus Europoje. Šios organizacijos tarptautinę stebėjimo sistemą sudaro globalūs seisminių stebėjimų, hidroakustinių, radionuklidų ir infragarso tinklai. VBBUS organizacijos atliekamuose stebėjimuose Lietuva tiesiogiai nedalyvauja.

  Įvairios Europos institucijos vis dar aiškinasi Ru-106 radionuklido išmetimo į aplinką priežastis.

  "Pagal naujai atliktą Vokietijos radiacinės saugos specialistų analizę, galima Ru-106 išmetimo teritorija apibrėžta kaip pietinė Uralo sritis. Neatmetama galimybė, kad išmetimas galėjo įvykti pietiniame Rusijos regione", — pabrėžia centras.

  Įvardinama, kad Ru-106 radionuklido išmetimas galėjo įvykti paskutinę rugsėjo mėnesio savaitę.

  Černobylio AE apsaugos naujas sarkofagas >>

  Aplinkos apsaugos agentūra yra atsakinga už Lietuvos teritorijoje įrengtas radiacinio monitoringo stotis. Šios stotys nuolat matuoja Lietuvos radiacinį foną ir fiksuoja menkiausius nukrypimus nuo normos. Šiuo metu radiacijos lygis Lietuvoje nepakitęs, o apie bet kokius radiacinio fono pakitimus gyventojai bus informuojami nedelsiant.

  Šių stočių atliekamus radiacinio fono matavimus galima stebėti tiesiogiai paspaudus šią nuorodą.

  Temos:
  Ignalinos atominės elektrinės uždarymas (56)

  Dar šia tema

  Sirenos už 3 mln eurų informuos lietuvius apie pavojų Astravo AE
  Šalia Ignalinos AE bus pastatytas branduolinės energetikos objektas
  Ignalinos AE gali pradėti karštuosius bandymus
  Tegai:
  radiacija, radioaktyvios medžiagos, Ignalina

  Svarbiausios temos