04:01 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  13

  Šios ES investicijos Lietuvos įmonėms kartu su mokslo įstaigomis suteiks galimybes dar labiau sustiprinti bendradarbiavimą ir įgyvendinti bendrus projektus mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros srityje

  VILNIUS, spalio 18 — Sputnik. Pagal Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų priemonę "Intelektas. Bendri mokslo ir verslo projektai" sulaukta 187 paraiškų, kuriose tinkamų finansuoti išlaidų suma siekia 228,34 milijonų eurų, praneša Ūkio ministerija.

  Šiuo metu vyksta projektų vertinimas. Investicijos bus skirtos nustatytus kriterijus atitinkantiems ir geriausiais balais įvertintiems projektams.

  Pagal priemonę "Intelektas. Bendri mokslo ir verslo projektai" investicijų galėjo kreiptis tiek pradedantys inovatoriai, tiek brandžios įmonės, nes buvo paskelbti du atskiri kvietimai jaunoms ir jau ilgiau rinkoje veikiančioms mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veiklą vykdančioms įmonėms.

  Pagal priemonės "Intelektas. Bendri mokslo ir verslo projektai" kvietimą pradedantiesiems inovatoriams gauta 42 paraiškos, pagal kvietimą brandiesiems inovatoriams — 145 paraiškos. Pradedančiųjų  inovatorių tinkamų finansuoti išlaidų suma — 14,97 milijonai eurų, brandžiųjų — 213,37 milijonai eurų.

  Šios ES investicijos Lietuvos įmonėms kartu su mokslo įstaigomis suteiks galimybes dar labiau sustiprinti bendradarbiavimą ir įgyvendinti bendrus projektus mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros srityje.

  Lietuvos įmonės ir mokslo įstaigos projektus vykdys pagal prioritetines mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros ir inovacijų raidos (sumaniosios specializacijos) kryptis. Dėl finansavimo konkuruos tik tai pačiai sumaniosios specializacijos krypčiai priskiriami projektai.

  Pradedantiesiems inovatoriams kvietimu numatyta skirti iki 30 milijonų eurų, o brandiesiems inovatoriams kvietimu — iki 70 milijonų eurų.

  Dar šia tema

  Mokslininkai: žmonijai gresia išnykimas dėl vyrų
  Tegai:
  mokslininkas

  Svarbiausios temos