22:58 2020 Rugpjūčio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  30

  Per trečią 2017 metų ketvirtį lietuviai pateikė Ryšių reguliavimo tarnybai net 1069 pranešimus apie neteisėtą ar žalingą turinį internete

  VILNIUS, spalio 19 — Sputnik. Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) interneto karštąja linija tik per 2017 metų  trečiąjį ketvirtį gavo 1069 pranešimus apie neteisėtą ar žalingą turinį internete.

  Interneto naudotojai siuntė pranešimus apie internete aptiktą informaciją, susijusią su rasinės ar tautinės nesantaikos kurstymu, pornografija, vaikų seksualinio išnaudojimo vaizdais, narkotinių medžiagų platinimu ar patyčias internete, taip pat apie neleistiną asmeninės informacijos skelbimą.

  Palyginti su atitinkamu laikotarpiu 2016 metais pranešimų skaičius išaugo daugiau kaip penkis kartus. Toks išaugęs pranešimų skaičius susijęs su gautais pranešimais apie narkotinių medžiagų (kanapių) reklamą ir platinimą socialiniame tinkle Facebook (iš viso — 766 tokie pranešimai).

  Po atlikto tyrimo tolesnių veiksmų imtasi 253 atvejais. 16 pranešimų persiųsta tolesniam tyrimui Policijos departamentui. Įtariamas neteisėtas turinys Lietuvos tarnybinėse stotyse. Trys pranešimai persiųsti tolesniam tyrimui Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai. Įtariama neigiamą poveikį nepilnamečiams daranti informacija.

  Mokyklos privalės apsaugoti vaikus nuo patyčių ir smurto >>

  76 pranešimai apie vaikų seksualinio išnaudojimo vaizdus persiųsti kitų šalių karštosioms linijoms, tarptautinės interneto karštųjų linijų asociacijos INHOPE narėms. 158 pranešimai persiųsti įvairių šalių interneto paslaugų teikėjams su NTD (angliškai Notice and Take Down) žyma apie jų tinkluose esantį neteisėtą interneto turinį, siekiant kuo skubiau jį pašalinti (iš jų 132 pranešimai Facebook administratoriams apie narkotinių medžiagų (kanapių) platinimą šiame socialiniame tinkle).

  Dėl kitų pranešimų nesiimta tolesnių veiksmų, kadangi juose buvo pranešta apie turinį, kuris nebuvo žalingas ar neteisėtas pagal Lietuvos teisės aktus arba buvo paskelbtas užsienio šalių, kuriose toks turinys nėra laikomas neteisėtu, tarnybinėse stotyse. Pavyzdžiui, nėra draudžiama vienos iš narkotinių medžiagų (kanapių) reklama arba naudojimas gydymo tikslams, griežtai draudžiama tik informacija apie jų platinimą, pirkimą, pardavimą.

  Nuo 2017 metų rugsėjo 1 dienos įsigaliojo Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo pataisos, kurios reglamentuoja pranešimų apie patyčias kibernetinėje erdvėje ir kitą draudžiamą ar ribojamą skleisti viešąją informaciją pateikimo ir nagrinėjimo bei tokios informacijos pašalinimo tvarką.

  Naujoje tvarkoje numatyta, kad, sužinoję apie viešą patyčių kibernetinėje erdvėje atvejį, smurtaujančio bei smurtą patiriančio nepilnamečio mokinio tėvai (globėjai, rūpintojai) privalo, o kiti asmenys turi teisę apie tai pranešti RRT.

  Be to, kaip ir iki šiol, visi interneto naudotojai apie neteisėtą (draudžiamą skelbti) ar žalingą (neigiamą poveikį nepilnamečiams darantį) turinį gali pranešti interneto karštąja linija, kurios naujasis adresas yra https://pranesk.draugiskasinternetas.lt/. Pranešimus galima teikti ir anonimiškai.

  Šiuo metu 45 pasaulio šalyse veikia 51 interneto karštoji linija, kurias jungia tarptautinė INHOPE asociacija. RRT karštoji linija yra INHOPE narė nuo 2008 metų

  Dar šia tema

  Lietuviai vis dažniau perka internete: populiarėja Kinijos parduotuvės
  Tegai:
  seksualinė prievarta internete, patyčios, internetas, Ryšių reguliavimo tarnyba

  Svarbiausios temos